Dobře fungující harmonickou rodinu řidiče autobusu Františka Strnada (I. Bareš) a knihovnice středních let (V. Jeníková) zasáhne jako blesk z čistého nebe otřesná událost: jejich nadaný, talentovaný, slušný a „hodný chlapec“ Michal (B. Holiček) se doslova přes noc stane těžkým zločincem. Jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, zavraždí svou první lásku Moniku (B. Seidlová). Rodiče nemohou pochopit, jak se to mohlo stát a pátrají po motivech, jejich okolí se od nich odklání… (Česká televize)

Pepinec

Ani při té nejlepší vůli se k vám nemůžu přidat. Cožpak zpracování, to se u televizních filmů přeci jen krapet pouští, ale co ten scénář, prosím vás?! V něm se skákalo jako ve Velké pardubické, a když už se děj na chvilku uklidnil, přišlo z ničeho nic oraniště. Rozumím tomu, že pan Sovjak (autor onoho scénáře) nám chtěl dát nahlédnout do běžné rodiny a vykreslit situace, které se mohou stát každému. To nebylo zas tak těžké pochopit. Jenže to na mně působilo až moc prvoplánově, povrchně a hlavu s patou aby také jeden pohledal. Nehledě na to, že pan Bareš nezahrál nic, co by nesvedl ochotník z Horní Dolní. Na závěr zdravím autora oficiálního textu distributora a doporučuji mu přiložení studené hadry k čelu, pokud si vážně takhle představuje dobře fungující harmonickou rodinu. ()

honajz

Mám rád Igora Bareše, ale tady jsem mu nevěřil ani slovo. Zbytečně přitažené za vlasy, zbytečně chtěné, i když samozřejmě je sympatický pokus vyjnádřit se k problémům současnosti. Herecky nevyvážené, scenáristicky předvídatelné a nudné. A mimochodem, co to je za zlozvyk v českých filmech řešit problémy u stolu u večeře nebo oběda? U nás si jeden syn vezme jídlo k televizi, kde mu běží Simpsonovi, žena k počítači, a já se najím v poklusu při cestě do práce. ()

brooklyn73

Evicka tricko - Veronika Janikova tak jak jsem ji doposud jeste neznal, timto dekuji tvurcum za toto jeji odhaleni - poznani.Igor Bares nepopsatelny, jednickovy vykon.Hudba skvelesehodici. Pribeh fajn.Nekdy mi vsak prislo , ze syn je sice ve vezeni ,ale ze rodina to moc neproziva a vlastne hned prvni vecer pri veceri opet zazni "Dobrou chut". Prislo mi , ze na to ,ze se neco zasadniho zmenilo, se vlastne nic nezmenilo a rodina reagovala dle meho nerealne. Avsak tak to bylo napsano a nezbyva mi nez to respektovat. ()

Gemini

Velmi příjemné televizní překvapení, které jsem viděl až v roce 2012. Namísto vizuálně bombastického mediálně vděčného trháku, kterým nepochybně vražda spáchaná mladistvým je (což se ostatně v náznacích opakuje i v průběhu děje), se tvůrci uchýlili k civilnější formě a vydali se cestou vyobrazení dopadů šokující proměny "slušného kluka z prosté rodiny" a jeho činu na jeho rodinu, a taky na různé reakce širšího okolí... a samozřejmě i rodičů oběti. Minimálně ucházející herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích podle - troufám si na základě osobních zkušeností s kriminalitou mládeže soudit - realistického scénáře skládají dohromady něco, co lze označit za přesný opak šokujících bulvárních omylů jako bylo třeba Svědomí Denisy Klánové. Nemám důvod dát míň než 80% a velmi by mě potěšilo, kdybych se jednou dočkal něčeho podobného v producentsky patřičně podpořené formě na plátně českého kina. Rozhodně by to mělo větší hodnotu než Kajínek nebo Hranaři. ()

Jizni Tlapa

Ruku na srdce.Ono to s tim Hodným chlapečkem neni zase tak ohromující. Dějová linie je přímočaře předvídající. V.Jeníková zoufale nevěrohodná a uhrančivá B.Seidlová nezdravě krátce ve své roli hrající. Za lehký nadprůměr tak může nakonec opradu jen ten chlapák B.Holíček,který exceluje na jedničku, a je tak přirozeně sviňsky, jako jeho fotříkově nepříjemný I.Bareš ()

• Igor Bareš, který hraje řidiče autobusu Františka Strnada, nemá řidičský průkaz na žádné motorové vozidlo včetně autobusu. (TomasSlach)