Rosemary a Thymeová

• Česko Zločiny v zahradách (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, 2003, 22x50 min

Kamera:

Paul Englefield

Pam Ferris, Felicity Kendal, Will Adamsdale, Therese Bradley, Matyelok Gibbs, Jenna Harrison, Stephen Lobo, Graham McTavish, David Gant, Margaret Tyzack (viac)

Náhla smrť spoločného priateľa zblíži dve dámy - Rosemary Boxerovú a čerstvo rozvedenú bývalú policajtku Lauru Thymeovú. Sú nadšenými milovníčkami záhradkárstva. Milujú rastliny a vedia, čo potrebujú. A poznajú ich od hlavy až po päty. Či skôr..od kvetu až po korienok. Dostať sa veci na korienok však chcú aj detektívni nadšenci. Ale v niečom celkom inom. A tak sa Rosemary a Thyme vo voľnom čase venujú tým najrôznejším prípadom, aby vykorenili aj poslednú pochybnosť o tom, kto stojí za práve aktuálnou záhadou. Vitajte vo svete Rosemary a Thyme... (oficiálny text distribútora)

Zevon

Anglický venkov je plný kouzelných zahrad (nearanžované záběry, opravdová pastva pro oči),jakož i bližních, prahnoucích po krvi jiných bližních. Jsem přesvědčen, že v každém ročníku zahradní školy je uřčitě i pár hodin výuky ohledávání mrtvol. Někdy mi fakt připadá, že je dost velké riziko vůbec zasadit macešku a netrefit přitom na nějakou dobře uloženou mňamku..Seriál je celkově dobrý a osobitý. Postavy jsou vtipné a výborně dabované. Možná je děj jednotlivých příběhů předvídatelný a sem tam prostoduchý, ale působí přirozeně a odvíjí se nenuceně. Nevadí mi, že zahradníci řeší více mordy, než trvalky, o tom to přece je ne? Žádný z dílů, co jsem viděl, nebyl únavný, nepůsobil dojmem nastavované kaše a navíc jsem si přišel fakt na své i pohledem do tolika zeleně (za tuto přidávám ještě 1/2). Není zapotřebí do toho špárat víc. ()

Dzonysek odpad!

Vcelku nápadité zápletky zločinů jsou snad tím jediným, co může seriál zachránit. To je však bohužel taky vše....naopak seriál spolehlivě zabíjí výkony hlavních představitelek, jejichž zoufalost vynikne zvlášť v současném českém dabingu. Ale pokud pomineme dabing, stejně je tenhle seriál pořád ztráta času. Když si představím, jaké jiné průměrné i výtečné detektivky dokáže ostrovní země produkovat, nezbývá mi než dát nejnižší hodnocení. ()

kolemjdouc

na seriál už evidentně usedla starožitná patina.Co se týče práce herců a i režie.Jinak dobré exteriéry.Viděla jsem kdysi dabovaný v češtině a to byla jedna tragedie.Tady to posunul  výš kvalitní slovenský dabing..To "lambo"ve kterém jezdí ty dvě baby upravili pro Veru???Jakože ho krapet vytunili???Jinak scénáře jsou takové pilcherovky ale detektivní.Jednoduché ,nenáročné ,sem tam dobrá zápletka.Ale hvězdu navíc jsem dala za absenci otravných reklam. ()

Cappuccino

Staré rašple záhradníčky ako detektívovia? Našim mamám, babičkám a manželkám sa to snáď môže zapáčiť čo by "oddychová, nedeľná pohoda", ale.. keďže niesom ani mama, ani babička, ani manželka a dokonca ani žena, tento seriál pre mňa znamená jedno veľké utrpenie. Dobre, dobre, nepopieram, že pár dielov uzrelo aj moje oko, no každopádne nemienim pri Zločinoch v záhradách zapustiť korene. Tých zopár častí, ktoré by ste bezproblémovo zrátali na jednej ruke vojnového zajatca z komunistickej Číny skutočne nestoja za reč. ()

gabin(a)

Mohla bych nakopírovat hodnocení ajusky, nevystihla bych to líp: tuctové (ale dodávám, že ne nepříjemné) TV detektivky, kdy vše vyřešíte dřív než obě dámy. Nejlepší pro deštivé nedělní odpoledne, ovšem až po Vraždách v Midsomeru, tím myslím kvalitativně, ne časově. Ale zrovna teď to čirou náhodou časově za sebou dávají v neděli na Primě - nejdřív Zahrady, odpoledne Vraždy. Pár deštivých neděl už tu bylo a obávám se, že teď už takové budou všechny (15.10.2010). To onen díl ze zahrad v Mentonu na Riviéře přijde k duhu! ()