Po dlouho trvajících válkách se Federace a Klingonská říše připravují na mírový summit. Je to možná poslední šance na mír mezi odvěkými rivaly. Kapitán Kirk a jeho posádka jsou pověřeni uvítáním nejvyššího kancléře Klingonů. Poté, co je vesmírná loď Klingonů záhadně zničena a kancléř zavražděn, je to Kirk, kdo se stává hlavním podezřelým. Každý ví, že ta "zviřata" nenáviděl a že jim nikdy neodpustil smrt svého syna. Kapitán Kirk a posádka lodi Enterprise čelí prozatím své největší hrozbě. Musí očistit své jméno, najít opravdové viníky a zabránit tak všezničující válce. (oficiálny text distribútora)

Psema

Vyzrálé a uvědomělé rozloučení s původní posádkou Enterprise, nepostrádající téměř nic, co by správná vesmírná jízda měla mít - plnohodnotná zápletka má dostatek akce i humoru, stará známá "crew" má stále dost charismatu i přes evidentní nárůst tělesné hmotnosti u některých členů a Meyer režíruje vcelku přijatelně, byť za Khanovým hvěvem lehce zaostává. Emoce ale vylezou na povrch hned několikrát a v závěru se lze jen těžko bránit dojetí. Konec jedné éry. ()

Kryton

Kirk a celá stará posádka se rozloučila ve velmi povedeném sudém dílu Star Treku. Klingonská říše je v krizi a blíží se její kolaps. Obrací se na Federaci, aby došlo ke smíru a spolupráci. To se nelíbí staré gardě na obou stranách a nejraději by nechali staré pořádky. Enterprise je vyslána jako doprovod klingonského kancléře. Kirk a jeho nenávist vůči klingonům (spoiler – zabili mu syna) vytváří velmi silné momenty. Dobrý příběh, dobré herecké výkony, akční scény povedené a konec, který uspokojí každého trekkera. Vtipná scéna při vzájemné večeři stojí za to – romulanské pivo umí pěkný bolehlav! Hodnocení OST: Lehký nadprůměr 6,5/10 ()

pakobylka

Dobře, dobře ... já vím, že posádka vesmírné lodi Enterprise VŽDYCKY, za každých okolností bojuje za správnou věc - jenomže mně se (už zase) nějak nedostává toho pravého, nefalšovaného nadšení, kterým bych ji mohla podpořit. Neboť její snažení je poněkud toporné a zanechává maličko nahořklou pachuť. Loučení s kapitánem Jamesem T. Kirkem, Spockem, Chekovem, Scottym, doktorem McCoyem, kapitánem Sulu, Uhurou ... a vůbec se všemi důvěrně známými tvářemi bych si přece jenom představovala jinak. Pravda, vybraní hrdinové dostanou ještě jednu, poslední příležitost ... ale jejich účinkování v následujícím filmu s pořadovým číslem VII je trochu bolestné, protože "Star Trek VII: Generace" už jim nepatří ... už není JEJICH příběhem. ()

WolfR

Pokud nepočítám novodobý Star Trek z roku 2009, je tohle nejlepší Trekkie film! Konečně můžeme vidět pěkné efekty, taky zde máme dobrý příběh a solidní atmosféru. Uvidíme i par slušných akčních scén a hlavní protagonisté v roli posádky Enterprise podávají nadstandardní výkony! A nejen oni! I ti Klingonští zmetci se mi zamlouvali. Více než důstojný konec původní posádky! Celý Star Trek VI tak už beru jako to lepší Sci-Fi. S odřenýma ušima 4 hvězdy. ()

anais

Zatímco 5.díl působil spíš jako lehce akční komedie, Star trek 6 nám nastavuje svou vážnější tvář a v nejlepších momentech dokáže být opravdu napínavý. Chemie mezi postavami tu není znázorněna nekonečným špičkováním ústředního trojlístku, vztahy tu jsou překvapivě trochu složitější. Jedná se totiž o dojednání míru s Klingony a Federací. Mnoho lidí je proti, dokonce samotný Kirk by nechal všechny Klingony poumírat (zabili mu syna). Jenže právě jemu a jeho posádce připadne role jakéhosi prvního mírového posla. Tenhle Star trek je hloubavější než předchozí díly, a stejně jako na akční scény sází na filozofující konverzace a citáty ze Shakespeara (v klingonštině, samozřejmě). A jelikož se v podstatě jedná o poslední dobrodružství Kirkovy posádky (takhle v celku), konec mi skoro vehnal slzy do očí. Když to shrnu, tak tento Star trek patří k tomu nejlepším co série stvořila, protože si dokázal zachovat důstojnost a přesto dokáže bavit. ()

• Natáčení málem ohrozila stávka. Leonard Nimoy a Nicholas Meyer se nedokázali s vedením Paramountu shodnout na konečném rozpočtu a počtu natáčecích dní. Paramount dokonce hrozil ukončením projektu, a tak Nimoy a Meyer přistoupili na určité kompromisy. Schválený rozpočet počítal s 26 milióny amerických dolarů, počet natáčecích dnů byl stanoven na 53. Překročen byl nakonec o dva dny. (WolfR)
  • V říjnu 1991 se konala předpremiéra, která dopadla úspěšně. Tři dny po jejím datu ale zemřel Gene Roddenberry, tvůrce Star Treku. Film je mu tedy věnován. (WolfR)
  • Na konceptu šestého dílu pracovali Harve Bennett a David Loughery již během natáčení pátého filmu. Jejich původní scénář počítal s titulkem “Akademie Hvězdné flotily”. Film měl pojednávat o Kirkových (William Shatner) studiích a prvním setkání slavné posádky. Mladý Kirk (William Shatner) měl mít dle scénáře vážnou známost, která měla na konci filmu zemřít. (WolfR)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (viac)

Seriálový Star Trek má první hvězdu

Seriálový Star Trek má první hvězdu

28.11.2016

Možná si pamatujete, že se na leden 2017 chystal nový startrekovský seriál, jemuž měl šéfovat Bryan Fuller (seriálový Hannibal). Třináctidílná první série Star Trek: Discovery nakonec odstartuje až v… (viac)