Lisa Walkerová, mladá a velmi zaměstnaná manažerka bankovní firmy, právě uzavírá svůj první velký obchod, když dostane zprávu o smrti muže jménem Stanley a když ještě navíc objeví doma v akváriu mrtvou rybičku, rozpláče se. Druhý den dostane velkou kytici, ale marně pátrá po tom, kdo ji odeslal. Nakonec zjistí, že kytici poslal Lewis Farell, který pracuje v květinářství. Viděl ji den předtím plakat a tak ji chtěl potěšit. Mladý muž přiměje Lisu, aby s ním strávila den a ukáže jí svou velkou zahradu na střeše domu. Je jasné, že se do dívky zamiloval, protože její byt se plní květinami. Když se mu pokusí domluvit, vypráví jí o tom, jak mu zemřela žena při porodu a jak od té doby žil sám, až do chvíle, než ji spatřil. Stanou se milenci a tráví spolu šťastné chvíle. Jenže pak se blíží Vánoce a Lisa odmítá odjet s Lewisem k jeho rodičům. Stále se nemůže zbavit tísnivých vzpomínek na své neradostné dětství, které jako nalezenec prožila v náhradní rodině, jak zůstala sama s nevlastním otcem Stanleyem, který pil a zneužíval ji. Od té chvíle se bojí prožívat milostné či rodinné vztahy naplno. (oficiálny text distribútora)

evita_

Hlavný hrdina mi bol nesmierne sympatický, to akože na úvod. Je to taký ten typický hezounek tej doby, do ktorého bola po odchode z kina zamilovaná každá ....A k filmu.... Vskutku podarený romantický film. Tak nejako si predstavujem romantické filmy a ich konce. V tom mojom sú najšťastnejší naveky, našli jeden druhého, a to aj napriek pokĺznutiu, ktoré ich postretlo. Veľmi pekné , príjemné, skrátka romantické :-) ()

castor

Romantický introvert a zahradník Christian Slater a frustrovaná manažerka Mary Stuart Masterson, hřejivý příběh, který ovšem nemá co nabídnout (natožpak nějakou gradaci), a několik popíkových hitů. Odvar červené knihovny jak vyšitý. Škoda, že Michael Goldenberg je stejně průměrný režisér jako scénárista. ()

danliofer

Ke zpětnému hodnocení tohoto filmu se dostávám přes film Už tady nežijeme, k němuž napsal hudbu stejný autor, Michael Convertino, můj dnešní silvestrovský hudební objev. Hudba je často mocná čarodějka, což se v případě tohoto skladatele potvrdilo. Oběma filmům u mě určitě přidala v hodnocení na jedné hvězdičce, protože mě rozvibrovala tam, kde to jen ta správná hudba umí...:-) Happy New Year 2011! ()

Merkin

Napadá mě jen půvab, křehkost, krása, květiny, strach, bolest, slza, úsměv, vůně, objetí, zmatení, podzim a slunce...Snímek mě pokaždé dostane, ačkoliv chápu, že tady hraje velkou roli subjektivita, ale já tomu všemu dokonale věřím, Christian a Mary jsou skvělí, melancholie neskonalá a vše plyne...Pouštím si Postel plnou růží každý rok už několik let a pokaždé v ní objevím něco jiného, úžasná věc. ()

Riddick77

Neskutečné utrpení! Romantiku jsme vůbec nepocítil, což by u romantického dramatu mohl být problém. Toporný a křečovitý Christian Slater si připisuje jeden z nejhorších hereckých výkonů vůbec, přičemž vinu lze z velké části svalit na slaboduchý scénář. Hlavním problémem však je, že absolutně neexistuje chemie mezi hlavními dvěma charaktery. Všechno je zkratkovité, zjednodušené a mnohdy takřka úsměvné. A to by být nemělo. Jak šmírák nabalil právničku (asi) aneb když dialogy a mimika nejsou důležité. Raději bych si snad lehl do postele plné růží (s trny) než to absolvovat znovu. 2/10! ()