Během léta 1948-1949 tři přátelé, Nino, Donald a Gilles, kteří sdílí stejnou vášeň pro film, sní o založení filmového klubu (filmové komunity). Jeden z nich pochází z venkova a je bez peněz, druhý má zase pařížské buržoazní zázemí. Spolu s Barbarou, vášnivou fotografkou a Janine, mladou uvaděčkou v kině, se vydají na toto skvělé dobrodružství plné drobných úspěchů, nadějí, ale i překážek. Poprvé a s rozdílnými významy tito mladí filmoví nadšenci čelí realitě a bojují o dosáhnutí něčeho, co si předsevzali, bojují za splnění svého společného snu. Tento svěží film představuje skupinu odhodlaných mladých francouzských kinofilů, kteří by po Druhé světové válce mohli klidně položit základy „Nové vlny", nejen ve francouzském, ale i evropském filmu. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Tak tohle byl jeden z těch francouzskejch filmovejch polibků na který se nezapomíná. Atmosféra bohémství a absolutní láska ke kinematografii, která z filmu tryská na všechny strany mě naprosto dostala. Nádherný víc slov opravdu není třeba, jestli miluješ film, musíš přece milovat i filmaře. ()

PAGE

Tři kamarádi, filmoví nadšenci, chtějí natočit film. V době těsně po válce, to není jednoduchá věc. Nino, Donald a Gilles, kteří sdílí stejnou vášeň pro film, sní o založení filmového klubu. Jeden z nich pochází z venkova a je bez peněz, druhý má zase pařížské buržoazní zázemí. Spolu s Barbarou, vášnivou fotografkou a Janine, mladou uvaděčkou v kině, se vydají na toto skvělé dobrodružství plné drobných úspěchů, nadějí, ale i překážek. Velice příjemná podívaná. ()