Losangeleský onkolog Michael Reynolds (Woody Harrelson) si žije šťastným životem ženatého muže, klidně a spokojeně. Jeho největší starostí je, zdá má (nebo nemá) za dva miliony koupit nový dům. Pak ale vyšetřuje uvězněného vraha Brandona (Jon Seda), šestnáctiletého mladíka z kmene Navajo, který trpí nevyléčitelnou rakovinou žaludku. Situace veme rychlý spád ve chvíli, kdy Brandon v nestřeženém okamžiku vezme lékaře jako rukojmí, zmocní se jeho auta a chce odjet k "zázračnému jezeru", které se nachází vysoko v horách v navažské rezervaci, jehož voda je prý léčivá a měla by ho uzdravit. Racionálně založený Reynolds, který až doposud žil konzumním způsobem najednou cestou zjišťuje, že život je o něčem jiném, než si až dosud myslel. (Lynette)

Terva

CITÁT - Když chceš někoho zabít, nebudeš ho varovat............ Slušná práce kamery a povedený střih okolo 13 minuty. Kamera se tam točí okolo skupiny hovořících doktorů v nějaké nejmenované restauraci. Celkem povedený moment. Obrázek hory, kterou má vězeň Brandon Monroe (Jon Seda) v knížce je Dibé Nitsao v Coloredu na území indiánského kmene Navajo. Tam vlastně směřuje celý příběh. Příběh smutný, vypovídající o životě a smrti. Podaří se Brandonovi ošálit Smrt? Podaří se Dr. Reynoldsovi (Woody Harrelson) přesvědčit Brandona, že jen lékaři mu mohou pomoci? Nebo to bude všechno obráceně? Střet dvou civilizací, střet dvou světů a střet dvou názorů. Krásný příběh. ()

MM_Ramone

Dlhá cesta dvoch úplne odlišných ľudí naprieč rozľahlou Arizonou mala svoje čaro, ale i neprehliadnuteľné chyby. Miestami silne dramatické, no chvíľami aj dosť naivné. Malo to veľký potenciál, ale v konečnom výsledku to pôsobí mierne rozpačito. Tak takto sa mi javí nezávislá americká road movie dráma "Lovec slnka" (The Sunchaser), ktorú v roku 1996 natočil režisér Michael Cimino. Čakal som, že to bude emotívnejšie, dramatickejšie a filmársky kvalitnejšie. Škoda. No nemôžem napísať, že by to bola strata času. Za tri hviezdičky to určite stojí. *** ()

dr.horrible

Patetická rozprávka o tom, ako viera, kúzla a horoskopy porazili bohatých belochov a zlú vedu. Dlhšia antivax scéna je tam našťastie len jedna, takže násilné to až tak nie je, a výrazne hlúpy film z toho robí skôr nedostatočný (žiadny) vývoj hlavnej postavy. Hviezda za 90.kového Woodyho, pol hviezdy za krásnu prírodu. ()

harmonikar

Michaela Cimina si veľmi vážim za jeho film Lovec jeleňov,ktorý patrí medzi moje najobľúbenejšie.O to väčším sklamaním bol pre mňa tento film.Celkove na mňa pôsobil dosť nesúrodo.Miestami sa mi zdalo,ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť či chce natočiť vážnu drámu,alebo dobrodružno-akčnú komédiu.Niektoré scény vyznejú trápne až smiešne.Je to obrovská škoda,lebo námet bol dobrý.Mohol podľa neho vzniknúť celkom dobrý film,ale bohužiaľ nevznikol.Najväčšou blamážou je však hudba.Jednotlivé skladby s danými scénami často vôbec neladia.Vrcholom všetkého je otrasná pesnička,ktorá znie v závere filmu.Ešte raz veľká škoda! ()

NinadeL

Jít za sluncem je jediný kino film jinak výhradně televizní herečky Alex Tydings, mmj. Alex hraje manželku Woodyho Harrelsona, je půvabná a velmi emotivní, ale co je jí to plané, když je The Sunchaser buddy/road movie. Cesta za vykoupením není snadná a pokud se to celé odehrává na nekonečných pláních v Arizoně, je se čím zabavit. Přesto nemám pocit, že by šlo o Woodyho topku. ()

• Herec Jon Seda, jenž ve filmu hrál smrtelně nemocného indiána z kmene Navajo Brandona, není ve skutečnosti indián, ale Portorikánec. (Lynette)