Filmová adaptace slavného románu z pera Maria Puza (Kmotr). Příběh legendárního šéfa mafie, Salvatore Giuliana (Christopher Lambert), který se ve 40.letech minulého století snažil osvobodit Sicílii z italské nadvlády a udělat z ní plnohodnotný stát patřící pod USA. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

film by lnatočen v roce 1987.Kdo je zvyklý na různý cirkus - létající auta a pod. ten v tom nenajde nic zajímavého.Ale mě dostala autentická atmosféra,kostýmy a výkony herců.I na malém jevišti se dá zahrát velké divadlo.Příběh italského Jánošíka.Bohatým bral a chudým dával.Celkově je takový belmonďácký ()

blackJag

Těžko věřit, že LOVCE JELENŮ a SICILIÁNa natočil tentýž člověk. Je pravda, že jsem viděl jen tu zkrácenou verzi - krácení je z této úpravy cítit na míle a určitě ničemu nepomohlo - s podivnými a rušivými postsynchrony, ale ani tak si nemyslím, že bych měl chuť filmu přidávat na kreditu. Některé scény jsou hodně ubohé a o nikom z herců se nedá říct, že by podal ohromující výkon (hodně afektu na všech frontách). Celkové resumé filmu o sicilském Robinu Hoodovi potom při podobném základu nejde vynést v jiném duchu, než přísně průměrném. A to oči mhouřím, jak jen mohu, protože LOVEC JELENŮ je výborný film a díky Puzovi máme Coppolova KMOTRA. 50% ()

WinstonS

Au, to bolí! Doslova zprznit brilantní předlohu Maria Puza a natočit tak pitomý film... Na Christophera Lamberta bych nejraději vzal luparu a tyhle denaro sporco, které si za Siciliána vydělal, bych mu draze spočítal. Jen vetchý stařec mdlého rozumu obsadí do role dospívajícího Salvatora Giuliana bodrého Američana s třemi křížky na krku. Sakra, četl vůbec někdo z autorů filmu Puzův román? :-( ()

Piggsy

Pro ty, co nečetli knižní předlohu, je tento film zejména na začátku a na konci hodně nepřívětivý. Knížka je navíc asi 100x lepší než film. Zklamání se u mě dostavilo hned na začátku, když jsem zjistil, že 18-letého Giuliana hraje 30-letý herec. Dramatické momenty, při kterých jsem byl u knížky napnutý jak struna, mě u filmu nechávaly chladným. Mafiánské drama se postupně mění na romantický film. Tady se prostě něco nepovedlo.. Natočené je to sice dobře, ale je to jen řemeslně odvedená práce. Jo kdyby to režíroval Francis Ford Capolla, tak by to bylo asi o něčem jiném.. ()

Morholt

Giuliano je určitě zajímavá postava, ale rozhodně ne tak černobílá, jak se jí snaží podat Cimino. Výsledkem je tudíž naivní story o spravedlivém bojovníkovi za svobodu, který bohatým bere a chudým dává. A samozřejmě má i svojí životní lásku, které donekonečna vysvětluje, jak je ten jeho boj spravedlivý. Zkrátka typická sladkobolná limonáda, kterou už jsme viděli v podání jak Robina Hooda, tak třeba Jánošíka či Nikoly Šuhaje. Lambert je v tomto případě pořádným šlápnutím vedle a charismatu skutečného Giuliana nesahá ani po kotníky a příliš výrazní nebyli ani další herci. Snad jen Turturro byl výjimkou. Sestříhat to tak na 90 minut, možná by to bylo koukatelné, ale tohle je zoufalost. 15% ()

• Po dokončení natáčení se Michael Cimino odebral do střižny a začal stříhat. O svém postupu při střihu neinformoval, dokud nedodal 150minutový sestřih filmu a neprohlásil, že je hotov. Podle smlouvy s producenty měl Cimino právo na finální střih, pokud film nepřesáhl 120 minut. Cimino trval na tom, že žádné další škrty již nemohou být provedeny, a naléhal na producenty Begalmana a McNalla, aby předložili současnou verzi společnosti 20th Century Fox, americkému distributorovi filmu. Před zhlédnutím filmu řeklo vedení Foxu producentům, že film je tak dlouhý, že omezuje počet představení, která mohou kina každý den uvést. Film musel být zkrácen, jinak ho společnost Fox neuvede. Cimino se vztekal, že stříhal šest měsíců a už není co vystřihovat. Producenti reagovali, že musí existovat způsob. O několik dní později Cimino dodal novou verzi filmu, ve které byly všechny akční scény vystřiženy. „Ve scénáři po velké svatební scéně v horách následuje útok na svatebčany,“ napsal McNall. „V tom, co jsme viděli, po svatbě následovala scéna v nemocnici, kde si všichni lidé v pěkných šatech léčili zranění. Přestřelku prostě vystřihl.“ Begelman nečekal, až film skončí, aby se chopil telefonu, a okamžitě zavolal Ciminovi. Cimino mu řekl, že jeho smlouva mu dovoluje finální střih ve 120minutovém filmu a to, co jim dal, podmínku splňuje. Později byla verze „Directors Cut“ o délce 2 hodiny a 26 minut vydána. (mac000)
  • Film se natáčel na Sicílii, konkrétně ve městečku Sutera, a v Římě ve filmovém studiu Cinecittà Studios. (GASTON73)