Děj filmu začíná v roce 1940, kdy se mladá žena Nitty (Sissy Spacek) dozvídá o nevěře svého muže. Příběh pokračuje o čtyři roky později. Nitty bydlí se svými dvěma syny v jednom malém texaském městečku, kde také pracuje jako telefonní operátorka. Nitty se líbí mnoha mužům, zejména Calvinovi a Arnoldovi, dvěma místním povalečům. Jednoho bouřlivého a deštivého večera zaklepe u jejich dveří mladý námořník Teddy (Eric Roberts), který si užívá posledních dní volna, než nastoupí do armády. Nitty nechá Teddyho u sebe přespat. Teddy se spřátelí s jejími syny. Velmi brzy se spřátelí i s Nitty. Jejich vztah vyvolá v městečku velký rozruch. Nitty se proto rozhodne vztah s Teddym ukončit. V té době do městečka přichází záhadný tulák. (videofil)

Lacike

Spracovaním a aj námetom taký klasický Hallmarkovský film pre ženy. Príbeh o silnej žene, ktorá sa nachádza v situácii a v dobe, ktorá silným ženám nepriala. Mladá rozvedená žena s dvoma deťmi počas vojnových čias na malomeste. Po dlhej dobe zažije kúsok šťastia, keď sa v mestečku na pár dní objaví mladý námorník. Od začiatku je jasné, že ich šťastie nebude trvať večne. Sissy Spaceková mi nikdy nebola sympatickejšia ako v tomto filme a za mlada dokonca vyzerá aj celkom pekne. Perfektne jej sekunduje mladučký neskazený snažiaci sa Eric Roberts v úlohe dobráckeho a trochu naivného námorníka. Sakra on bol skvelý herec. Dokonale uveriteľne vedel vystihnúť jak absolútne neviniatko, tak hneď dva roky neskôr ultraslizkú sviňu. Škoda len, že trie prvé dve romantické tretiny sú tak strašne klišovité a jednoducho napísané. Chémia medzi ústredným párom síce funguje bezchybne, ale ten ich príbeh je strašne obohratý. No a ani to zlo, ktoré číha v poslednej tretine vlastne nie je nič, čo by filmu dodalo na tragickom rozmere, vďaka čomu by si divák tie prvé dve tretiny pri opakovanom zhliadnutí vychutnával ešte intenzívnejšie. Proste sa to tak nejak všetko ok vyvrbí. 6/10. ()

blackJag

Film soustřeďuje dvě silné témata, právo rozvedené ženy se dvěma dětmi (staršího kluka hraje Henry Thomas, který se o rok později spřátelil s E.T.) na svůj život vzdor obecnému mínění (románek s mladým námořníkem Erica Robertse - na začátku své herecké dráhy) a motiv tajemného muže číhajícího ve stínech, který (spoiler) vyvrcholí thrillerovým stylem s pokusem o znásilnění o několika mrtvolách. Nemůžu si pomoci, ale celé se to jaksi bije, byť obě složky přichází v lineárním sledu, čímž nechci říct, že obě linie neměli šanci uspět na jedné scéně, jen mělo být jejich spojení lépe ošetřeno scénářem. Jinak ale Spaceková tradičně dobře zahrála, to je bez debat. 50% ()

Martin741

Mala mlada zena v USA 80. rokov s dvoma malymi detmi pravo na plnhodnotny zivot ? USA bolo je a bude plne nabozensky zalozenych ludi u ktorych su tieto mlade zeny trnom v oku. Sissy Spacek bola vyborna, ju som si zapamatal od filmu Konec Rozkvetu s Lee Marvnom tusim. Vo vedlajsej roli sa predstavil Zacinajuci Eric Roberts- no, uz vtedy bolo jasne ze hrat nevie.  62 % ()

Crazynka

Drama ze čtyřicátých let, které vypráví o rozvedené ženě se dvěmi malými dětmi. Celým filmem se prolínají předsudky, jakto, že si taková ženská může dovolit mladého pohledného námořníka, který se jí náhodou objeví u dveří domu. Na to, že byl film vysílaný pozdě v noci, jsem celou dobu sledovala bez náznaku ospalosti. Konec byl absolutně nečekaný a nepředvídatelný. Perfektní film osmdesátých let, která jsou na kvalitě sice znát, ale o zážitek mě neobraly. Pěkné 4 hvězdy. ()