Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

tron

Jedna z najnevýraznejších schwarzeneggeroviek (nielen?) 80-tych rokov. V tom čase mal Arnold za sebou síce už i slabšie tituly (neviem, či bola strašnejšia dvojka Conana alebo jeho falošný sequel Červená Sonja), ale v zásade šlo o novonastupujúcu megahviezdu s kultovými a finančne úspešnými zárezmi Terminátor, Komando a Barbar Conan 1. Neviem, prečo podpísal zmluvu na túto už papierovo slabú a priemernú kriminálku. Fakt neviem. Akože zlé to nie je a pozerať sa na to dá, ale pochybujem, že poznáte človeka, ktorý by si chcel dať reprízu. S odstupom rokov oceňujem citlivo nadávkované - ale presne mierené - krvavé detaily, atmosféru a vtipné okamihy. ()

SeBig

,,zvádl si sto let policajtský práce za odpoledne" Opět vůbec nechápu hodnocení. Arnie v mafiánském podsvětí se mi dost líbil, příběh vůbec nenudí zaujme hned od začátku, hudba taky parádní. V průběhu filmu sice Arnie nikoho moc nezabijí, ale všechno to vynahradí ten dokonalý konec kdy se ohákne a zapne Rolling stones - Satisfaction a rozstřílí celej mafiánskej kartel! Vylítl jsem nadšením! Pecka film! ()

ClintEastwood

Neměla bys pít, když pečeš! Příběh sice není kdovíjak originální, některé Arnieho hlášky v českém dabingu nedávají smysl, hudba je typicky osmdesátková, film nám trošku hraje na city, ale - dejte dohromady Schwarzeneggera a Rolling Stones, připočtěte si spoustu vypálených kulek a ran pěstí a přidejte obstojného záporáka a máte tady akční oddychovku jako vyšitou. Rok před vznikem kultovního Predátora, se budoucí guvernér rozehřál Špinavou dohodou, kterou sice notně ohlodal zub času, ale některé její sekvence jsou nestárnoucí. P.S. Závěrečná čtvrthodinka z Patrovitova doupěte, dost nápadně připomíná scénu vystřílení policejní stanice z prvního Terminátora. ()

HateBreeder

Arnieho spise podprumerny film, ktery mu od zacatku moc nesedel. Vykony nejsou moc dobre, asi jako vsechno ostatni, ale odreagovat se na tom da, preci jenom konec filmu, kdy to vsechno Arnie vezme do vlastnich rukou je klasicka akce, u ktere se clovek aspon zasmeje. " My z Miami předvídáme všechno kromě počasí " ()

Wacoslav1

Arnold v klasické gangsterce? A proč by ne? Dneska jsem si náhodou tenhle film po hodně dlouhý době pustil a musel jsem přehodnotit a jednu hvězdu přidat. Není to sice nic extra po stránce scénáře. Složitej příběh? (mzss1 neblbni) tohle bylo úplně stupidní a předvídatelný od první do poslední minuty, ale Arnold byl, je a vždycky bude takovej borec, že aurou svojí osobnosti utáhne cokoliv. Osmdesátý léta z toho stříkají na míle daleko a já tu lehčí nablblost a předvídatelnej děj odpustím, protože to prostě k týhle době a těmhle filmům patří.70% ()

• Zbraň, ktorú Kaminsky (Schwarzenegger) používa v záverečnej scéne, je Heckler & Koch HK-94, poloautomatická civilná verzia samopalu MP5. (m.a.t.o.)
  • I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Objevil se jako bodyguard na konci filmu, v závěrečných titulcích je však uveden pouze jako kaskadér. (Rominator)