Hlavním hrdinou tohoto animovaného seriálu je dědeček Pižla Mžik, nejstarší člen rodiny. Dědeček často dohlíží na vnoučata, a aby je při tom také pobavil, vypráví jim většinou humorné historky z vlastního dětství. Díky těmto povídačkám se přeneseme do minulosti, do míst, kde dědeček trávil svá dětská léta, na farmu Raloo v Irsku. Stálými hrdiny dědečkových příběhů jsou dva jeho nejlepší kamarádi. Povedený trojlístek neustále prožívá ohromná dobrodružství. Ze seriálu se dozvíme, jak to dopadlo, když pekli svůj první jablečný koláč, jindy se zase ukáže, zdali se dědečkovi podařilo ulovit „vševědoucího lososa” a s jeho pomocí přežít ve škole zkoušení. (oficiálny text distribútora)

Kmotr76

Počítačové provedení je příšerné, s obsahem už je na tom seriál líp. Příběhy jsou v porovnání s "konkurencí" zábanvé, mají celkem inteligentní děj, pointu a nenucené poučují. Docela se mi líbí i to prostředí farmy v Irsku. ()

Ouwen

Nápady, rozmanitost, motta do života, luxusní příběhy, úžasné postavy, LEGENDÁRNÍ HUDBA, tohle je nejlepší prostě! 10/10 ()

Madhuri

Tak na tohle jsem úplně zapomněla, až při jednom náhodném projíždění jisté sociální sítě to na mě vyskočilo, a okamžitě jsem se ponořila do nostalgie. Českou verzi seriálu neznám, kukala jsem na to tak v pěti na polské televizi, a ne, vůbec mi "jazyková bariéra" (pokud se to tak mezi češtinou a polštinou nazvat vůbec dá nevadila). Ty příběhy si absolutně nedokážu vybavit, jediné co si pamatuju jsou vnoučata sedící kolem dědy na houpacím křesle, ale určitě vím že mě to bavilo. ()