Otisky prstů

• USA The Myth of Fingerprints

Film Otisky prstů je vtipným a trefným příběhem o setkání jedné rodiny z Nové Anglie. Zvenku působí jako dokonalá americká rodinka. Ale už je to tři roky, co se naposledy všichni sešli. Čtyři dospělé děti – Warren, Mia, Jake a Leigh - konečně přijíždějí domů, aby společně s rodiči oslavili Den díkuvzdání. Aby toho nebylo málo, Mia a Jake si přivezou s sebou své vyvolené a Warrenovi se ozve bývalá přítelkyně, po které stále touží. (Cinemax)

Malarkey

Není to ani moc legrace. Bodejť by jo, když se to odehrává v Nové Anglii a od té Staré si to vypůjčilo víc suchosti, než by bylo zdrávo. Každopádně ty postavičky v tomhle příběhu měli něco do sebe a tu hodinu a půl jsem s nimi dokázal vydržet. Jsou to takové postavičky ze života, do kterých jsem díky tomuto filmu vstoupil, trošku jim to tam s kameramanem rozpoutal a pak zase nenápadně odešel s tím, že všichni jsou na tom psychicky daleko hůř než když jsem za nimi přišel. Není nad to, když do jedné rodiny vstoupíte, kompletně to ta rozeberete a pak zase s tichostí odejdete. Přesně takový tenhle film je. ()

kolodej1

mám rád filmy, které se soustředí na vztahy mezi příbuznými, partnerské vztahy. Právě takový tenhle film je. S komedií to upřímně řečeno nemá nic společného, smát se není čemu. Přesto jede o zajímavý snímek s pěkně vykreslenými vztahy, především jisté napětí mezi sourozenci a Warena s otcem. Film táhnou nahoru též kvalitní herecké výkony. 70% ()

TO

Členové velké rodiny, kteří se dlouho neviděli, spolu tráví několik dní u příležitosti Dne díkuvzdání a řeší rodinné problémy. Úžasný, příjemný, vtipný, smutný, dojemný, silný, výborně obsazený. Podobá se filmu Domů na svátky Jodie Foster nebo filmu Nádherný holky či Duch rodiny. ()

• Film je pojmenovaný po jedenácté písni "All Around the World or the Myth of the Fingerprints" Paula Simonse z alba Graceland. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městech Andover a Bethel v USA. (Terva)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)