Kosí bratři

Animovaný / Rodinný
Československo, 1980, 1 h 42 min (Minutáž: 7–8 min)

Josef a Václav, tak se ti dva kamarádi jmenují. Nejsou to kluci, jak by se na první pohled zdálo, ale dva povedení ptáci kosáci – prostě kosí bratři. Oba dva spolu zažívají spoustu dobrodružství – vydají se na pouť, s krtkem se pustí do stavby metra, vydají se do ZOO, a dokonce vykonají i dobrý skutek. (Česká televize)

Zagros

Jeden z mála našich československých večerníčků, který mě nebral. Mohla za to především až moc jednoduchá animace. Ta mě nezaujala, stejně jako příběhy a kupodivu ani vypravěč. Popravdě si z něj moc nepamatuji a jeden díl pro osvěžení mě nepřesvědčil k tomu, abych Kosí bratry pustil svým dětem. Přeci jen byla velká hromada jiných a lepších. ()

Matematicka

Příjemný večerníčkový seriál o dvou kosích bratrech, kteří drží za všech okolností při sobě a létají jen, když je to nezbytně nutné :-) Příhody ničím neoslní, ale také neurazí. Příjemná, byť méně výrazná klasika. Nelíbil se nám pouze díl "Jak si namalovali čerta". Cca 70 %. Zajímavé komentáře: Karlos80, Ded@M@tes. ()

Karlos80

Tehdejší večerníček který šel tenkrát tak trochu mimo mně. A divíte se? Při té tehdejší záplavě jiných a leckdy o to více mimořádně zdařilejších seriálu asi ani moc ne že?Jinak určitě krásně nás tímto seriálem tenkrát provázel hlas Stanislava Fišera. A to byl u těchto a podobných filmů opravdu základ. Dobrý dabing-celkem úspěšný večerníček. Ani se člověku nechce věřit že už je tento 13. dílný seriál starý více jak pětadvacet let, kdy nás kosáci Josef a Václav obšťastňovali svými neuvěřitelnými příhodami. Jako například když se vydali do Zoo. Ještě pak tuším v roce 1982 bylo natočeno pokračování pod názvem "Kosí bratři a větrný kohout", opět třinácti dílné. Takový lepší průměr 3,5/5. ()

Kontryhelka odpad!

Tenhle večerníček se mi vždycky hnusil. Jak jsem měla večerníčky ráda, tak tenhle pro mně byl vždycky hnusný. Nepovedený a nevím,co tím tvůrci chtěli říct. Kosáci se chovali jako blbci a ty jejich bouřky na hlavách, no fakt děsný. Dost mně to mrzelo, na večerníčky jsem se těšila ale na tohle se nedalo koukat. ()

kulyk

Přímý popud k tomu, abych se již jako čtyřletý u dědečka na pavlači zdokonaloval ve střelbě ze vzduchové pušky značky Slavia, vzor 618, zalamovací pístová hlaveň, ráže 4,5mm. Kosím je, bratři! Pitomečkové s kšiltovkou a baretem mi k srdci nikdy nepřirostli, byť jsem zmíněné pokrývky na šešulkách odpravených pernatců nenacházel. Asi je stihla ukrást naše kočka, byla u padlých vždy první a když zahlédla, jak vycházím se svou milovanou medvědobijkou na ochoz, započala mocně slinit, mrskat ohonem a samou radostí si cvrnkla do kožichu. Měl jsem jí rád. Snad proto jsem jí v době nedostatku polétavých terčů jedno očíčko ponechal. Což o sobě nemohly tvrdit nejen mačiččky ze sousedství, ale ani ta otravná paní, co na mě jednou zkoušela žalovat u oblastního pomocníka VB, že jí sestřeluji tulipány. Dožila ve tmě, baba! ()