Pohádka o rozpustilé princezně Ance, kterou čert Haramáš za trest odnese mezi loupežníky a ona jim z jejich příjemného loupežnického života udělá peklo na zemi, je jednou z řady televizních adaptací autorských pohádek Josefa Lady. Jejich humor, originální nakládání se známými pohádkovými motivy, spolu s Ladovým výtvarným rukopisem, televizní obrazovce vyloženě svědčí. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Jedna ze studiových pohádek, kterou bych si s chutí pustil znovu. Veronika Freimanová byla prostě okouzlující a drak v podání Luďka Soboty, kterého nešlo okamžitě nepoznat, byl dokonalý. Tady mi to studio ani nevadilo. Kulisy byly barevné, měnily se a pohádka byla docela vtipná. Přispěl k tomu i skvělý Marek Eben. Opravdu originální a zajímavý kus. A nelze než kladně hodnotit i hudbu. ()

Woodstock

Sado-maso pro děti, s Dítětem a Freimanovou, maskované jako nevinná, byť ztřeštěná pohádka. Nevěříte? Tak si vzpomeňte - hned v úvodní části nejprve král Antonín Lojza XI (roli si užívá sadista Zdeněk Dítě) pořádně naplácá prdelku přes koleno ohnuté princezně Ance (do této role se doslova položila masochistka Veronika Freimanová). Ale to není všechno! Navíc, zřejmě aby diváky upozornil, že tento (v normálních pohádkách pouze výchovný) výprask měl sexuální podtext, se pak král vzpurné princezny ještě zeptá, cituji zcela přesně: "Víš co bych ti mohl udělat, kdybych chtěl?" A princezna hned natěšeně: "A chceš?" :-))) ()

honajz

Popravdě řečeno, i roztomilá Freimanová je zde neskutečně otravná (kam se hrabe na Bouškovou v podobně laděné Nezbedné pohádce) a děj klouže chvíli sem (princezniny klukoviny), chvíli tam (kupcovy pikle), a zase sem (vyložení princezny u loupežníků), a opět tam (princ Vendelín a drak!). Vynikající jsou scény s králem v podání Zdeňka Dítěte, loupežníci poněkud přehrávají, a zpívající drak je konečné dada. Přišlo mi to zbytečně dlouhé, a i když zde hrají herci třeba z té Nezbedné pohádky, asi kvůli provázanosti, tak celkově tomu chybí ona lehkost a poetika, přijde mi to spíše takové dryáčnické, a princezně jsem navíc přál daleko víc než dvě na prdel. ()

blackrain

Měla jsem strach, aby se z pohádky nakonec nevyklubal trapný paskvil. Strach mě přešel a já se příjemně bavila. Výraz pan tatíček král mě bude znít v uších asi ještě pěkně dlouho. Takoví loupežníci jako byli právě zde se asi nikde jinde nenajdou. To byla ale nafintěná cháska a jak se s příchodem rozmazlené princezny parádně změnili. Princezna Anka by zasloužila přehnout přes koleno a ne takový výlet. Ale jak jsem se mohla přesvědčit, tak cesta je cíl a nikoliv konečné místo určení. ()

IvonaK

Překvapivě výborná pohádka s vyjímečně nepředvídatelným závěrem. Princezna se zkamarádí s poněkud hodnými loupežníky, hudebně nadaným drakem jemuž je krutost lhostejná a nakonec to končí výpraskem od tatínka. Klobouk dolů princezně která dokázala vytvořit takovou pohádkovou veselohru. Samozdřejmě Josef Lada svým ilustrovaným prostředím nezklamal. ()

• Když princezna přijede domů pro roztrhané šaty pro loupežníky, tak leze oknem do chalupy ve dne. Následující záběr při slezení z okna je ale v noci. (vera35713)
  • Postavu, která hlásí v televizi zprávy o ztracené princezně, ztvárnil skutečný hlasatel Miloš Frýba. (M.B)