Tři úspěšné knížky holandské spisovatelky M. Diekmannové o dívce Annejet posloužily jako předloha k českému, šestidílnému seriálu ANETA. Prostředí, v němž se odehrává, bylo šťastně převedeno do české reality, zatím co děj zůstal v základních dějových motivech zachován. Všechna dobrodružství i trápení, která hlavní hrdinka Aneta prožívá, jsou totiž obecně platná i srozumitelná. Jednotlivé episody nás postupně seznámí s Anetinou rodinou, s jejími spolužáky a přáteli. Příběhy Anety, její sestry Barbory, bratrance Lukáše, Kryštofa a konečně i Anetiných rodičů skýtají mnoho poloh - od dobrodružných a vážných přes humorné i romantické. (oficiálny text distribútora)

hygienik

Pre mňa veľká nostalgia, vidieť tento seriál znovu po rokoch. Kedysi sa jeho predloha stala pre mňa úvodom do holandskej kultúry. Dlhé roky som obdivoval všetko holandské a holandčinu. Druhá vec je, že Aneta ako seriál, je veľmi chabou adaptáciou knižiek o Annejet, ktoré boli do češtiny preložené naozaj krásne. ()

duddek

Kombinovat nizozemské prvky (výhradní pohyb na kole, jména) s českými (např. Barbora si v posledním díle prozpěvuje "Čechy krásné, Čechy mé...") mi nepřipadá zrovna šťastné. Celková kvalita nic moc, ale když přežijete úvodní dva díly, najdete i hrstku dobrých momentů. :) Každopádně, nebýt postav jako Lukáš, Pol atp., bylo by sledování o hodně snesitelnější. ()

rakovnik

Děti sice hrají velmi toporně, ale jsou celkem sympatické. Zato role dospělých jsou obsazeny skvostně, možná proto je ž tak viditelný amatérismus malých herců. Příběhy jsou zajímavé, scény přirozené a prostředí velmi hezké. Celkově vzato hezký miniseriál pro děti na zimní podvečery. ()