Případ pro zvláštní skupinu

Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Ivan Gariš

Kamera:

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř (viac)

Josef Somr, Jiří Schmitzer a Tereza Brodská jsou členy zvláštní skupiny, vyšetřující těžké zločiny. Jejich první případ vražd bez zjevného motivu je tvrdým oříškem... (oficiálny text distribútora)

Canniosh

Slaboučký seriál s hloupoučkými příběhy a v rozporu s výborným hereckým obsazením i se slabými "hereckými" výkony. V tomto seriálu se jen potvrdilo, že Terka Brodská není dobrá herečka, což trvá dodnes a nemít známého tatíka, myslím, že by se jako herečka nemohla nikdy prosadit. Její role mě v tomto seriálu přímo iritovala ... název "zvláštní skupina" byl díky jejímu výkonu převzat z názvu zvláštní školy, jinak nevím... 33% ()

Drom

Tak odpad ani veledílo to není a to je vždycinky problém, co tu vypotit, aby to mělo alespoň několik vět a byl to alespoň takovej blábol, jako obvykle. Což, jak se obávám, dneska nebude. Já fakt nevím co k tomuhle slabšímu průměru napsat. Nehraje tam zrovna plejáda mých oblíbenců, ale že bych na jejich výkony něco vydloubal... Ale zajmavý rozhodně jsou E!Ečka a jejich hit Caligula z kazeťáku, to fakt pobavilo. Měl jsem to puštěný dvakrát jako kulisu a bohužel mě to nepobouřilo ani neznechutilo. Tak že by tak třeba... dvě hvězdičky? ()

zette

Tohle je skutecne zvlastni skupina. Jedinemu, komu jsem ten policejni odznak aspon trochu veril, byl Somr. Jinak bida. Ale verim, ze tehdy tvurci vsadili predevsim na herecke obsazeni. Kriminalni zapletky banalni, ale je fajn zavzpominat na falesne valuty jeste v realnem case. Jako televizni zabava postacujici. ()

jakoby

Dnesni divak odchovany super poldy a superpraviky s presnou muskou , kteri pracuji na pripadu do roztrhani tela a prescas nebude mit pochopeni. Cesky usedle s pokusem o komedialni prvky a absenci napeti je o neco slabsi nez Pitaval ale da se divat kdykoliv a dokonce i s u babicky na navsteve. .Strevo Janska lina jak cervivy pes dost odrazuje ale Somr a Schmitzer jsou dobri herci, kteri si zaslouzi lepsi scenar. ()

slunicko2

Inu, nostalgie je sviňa. 1) Chtěl jsem si připomenout herce v mladším vydání a dobovou atmosféru. Stalo se._____ 2) Kvalitou námětu, režie i celého zpracování kladu seriál někam k současným Specialistům nebo Poldovi._____ 3) Zajímalo by mě, jestli někdo z účinkujících tehdy věděl o minulosti scenáristy. Počítám, že spíš ne. ()

• Jana Štěpánková zde hraje podvodnici, která za úplatu nabízí protekci při přijímačkách na vysokou školu. Nic ovšem nedělá – pokud se student na školu nedostane, prostě peníze vrátí, že to nevyšlo. Stejný postup podvodu je popsán i v seriálu Okres na severu (od r. 1981) v epizodě Rozchod (1981), přibližně v čase 00:18:00. (HonzaR.)
  • Kasík (Jiří Kodet) prosí pracovníky kriminálky, aby ho zavřeli, protože mu jde o život, což byla pravda. Ti to odmítli, i když je jejich náčelník varuje, že pokud někdo Kasíka zabije, tak je stáhne z kůže. Nabízela se prostinká věc, dát mu sledovačku – jednak by ho chránili a jednak by dokázali vraha při útoku zatknout. To se však nestalo. (sator)
  • V seriálu nezaznělo, v čem by měla být Zvláštní skupina zvláštní, dělají totiž běžnou rutinní práci kriminalistů od vražd až přes vloupání. (sator)