Syndrom vraha

• USA The Killing Kind

Příběh o mladém muži, který se kvůli kamarádům dopustí znásilnění dívky a dostává se za tento čin do vězení. Po návratu z tohoto pekla je jeho mysl zaplněna zlem a násilím, což ho donutí, aby se z něho stal brutální vrah žen. (Chupacabre)

majo25

Nie nezaujímavý o problémovom chlapcovi, ktorému začína prepínať viac a viac. Savage je v pohode, zápletka rovnako, aj keď som očakával nejakú nadstavbu. Vzťah medzi matkou a synom je miestami zvláštny. Ale miesto toho, aby ho dala na psycho-liečbu sa o neho "postará" sama. Tomu hovorím matka. Nie zlá dráma, ale trilerových prvkov mohlo byť k danej téme aj viac. ()

Campbell

Řitka je vážně ultimátní, nejenom že zkurví obraz ale poměrně i dabing, řitka je totiž šitka. Film není sice ničím výjmečným, ale má svoji atmosféru. Sice se poměrně dost ale opravdu dost dlouho táhne, ale i tak se sem tam objeví scéna která pobaví, ale opravdu film jako celek moc neobstojí, Savage je dobrej herec, i když tady my byl poměrně nesympatickej. Průměrný filmík, kterej bych jako horor moc nezadil spíše jako psychologické drama. ()

Karamanlis

Filmov o nebezpečných psychopatoch a sexuálnych deviantoch bolo natočených mnoho a Killing Kind patrí v rámci tohto tematického celku k priemeru. Terry Lambert je síce vyšinutý tak akurát, no zo strany tejto postavy to chcelo viac iniciatívy, nakoľko celý príbeh stojí čisto na ňom a jeho konaní a keď má útlm Terry, tak ho logicky musia mať aj diváci. Takisto sa podľa mňa dalo viac vyťažiť aj z podivného vzťahu Terryho a jeho podarenej mamky Thelmy, nakoľko žánrové publikum má takéto uletené rodinky zväčša v obľube... ()

raimi

Za hrubý podhodnocení tohohle přehlíženýho fláku může Řitka Video. Tyhle lidi kdysi zaplavili trafiky pošetkovýma dvd v naprosto otřesným technickým zpracování. The Killing Kind vyšel jako Syndrom vraha v 4:3 ořezu, a s naprosto nesouvisejícím obludným obalem, kterej láká spíš na nějakej céčkovej slasher. A přitom jde o docela působivou sondu do života a duše mladíka Terryho (skvělej John Savage), kterej v naprosto toxickým prostředí propadá psychóze a ventiluje nahromaděnej vztek násilím. Film vyniká krásnou kamerou, a (což asi bude velkej diváckej problém) velice pomalou, až zasněnou atmosférou a tempem. Navíc sledovat chorobnou, téměř incestní interakci mezi Terrym a jeho matkou je opravdu velice nepříjemný. Teď už je film nějakou dobu k sehnání v nádherným Blu-Ray přepisu, a konečně funguje jak má. Ve mně rozhodně dost silně zarezonoval. ()

Omnibus

Pro mě pouze průměrný film. Za zmínku stojí snad jen výkon Johna Savage v roli Terryho. Tento mladý muž neustál nespravedlivé smýkání osudem a šel svému zatracení iniciativně naproti. Taky se dočkal trestu nejen hned, ale i po mnoha letech :-), kdy prožil peklo války ve Vietnamu a skončil na invalidním vozíku (Lovec jelenů, ochrnutý Steven). A pak že boží mlýny nemelou... ;-) ()

• Krysy, které se objeví v tomto filmu, jsou ve skutečnosti krysy, které vycvičil Moe Di Sesso a které si zahrály ve filmech Willard (1971) a Ben (1972) členy krysí rodinky. (JesterKruger)