Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Velká nuda. Od názvu filmu jsem očekávala, že půjde o něco bláznivého, ale na české poměry ne zas tak moc. Je tu pár scén, které za něco stojí. Jenže to je strašně málo. Jako celek tohle nemá moc velkou šanci na přežití. Škoda, mohl to být pohodový film. Herecké obsazení nebylo vůbec špatné. Dokonce i Škultéty se mi líbil a toho zraovna moc nemusím. Stopáž filmu je taky poměrně příjemná. ()

Kosmik

Dvě hvězdičky, ALE! Ty přísluší pouze nahoře vyjmenovaným hercům, kteří zachraňují, co se dá. Jasný ODPAD je scénář, roztěkaností na úrovni Kameňáků, který by měl možná šanci jako divadelní inscenace. Mezi odpadem a jednou * lavíruje pan režisér a jinými vyzdvihovaná hudba je rovněž celkem nevýrazná, tak max. za 2*. ()

Bauer odpad!

No nazdar! Jít na tuto ubohou komedii do kina, tak bych asi vyšel z kinosálu a brečel bych z několika důvodů. Jednak že jsem na to vůbec šel. Litoval bych peněz, co jsem za to vyhodil a zamyslel bych se nad sebou, proč jsem ty peníze dal za takovou zhovadilost, protože kdybych těch 150 Kč radši poslal dětem do Afriky, tak by se pomněli víc, než-li já u 75-ti minutového snímku, který je o otcovy a synovy, jejichž (očividně) jediná žena (pro ně dva zcela jistě) v jejich životě zemřela a tak se o sebe musí postarat. Nápad by tam sice byl, ale jinak je to debilita na entou. Komedie?! Achjo! A tomuhle jsem se měl vážně smát, alespoň jedné scéně kdybych se třeba zasmál. Ale ne! Všechno je tak trapné, až to bolí a je mi líto Josefa Abrháma, že kvalitní herec musí hrát v takovéto břečce. Ostatní herci mi byli celkem ukradeni. A rušivý element byl Vladimír Škultéty. Kde ho vyhrabali? V nějakém panoptiku nejspíš. Trapný a ještě nesympatický. Stupidita všech stupidit!!! ()

kingik

Není pánská jízda jako pánská jízda. Pánové Dejdar, Vetchý a Škultéty si tady zrovna moc neužívali a bez dámské společnosti jejich domácnost vypadala jako po výbuchu a to doslova. Ještě že disciplinovaný soused z bytu od naproti s tváří Josefa Abrháma si věděl rady za každé situace. Když mně tohle přišlo jako film, který se svým situačním humorem moc v kinech neuspěje a taky že ne, navzdory svému kvalitnímu hereckému obsazení. To předvádí spíše odpovídající groteskní výkony a jako nejslabší pro mě zůstal Martin Dejdar. Jako otec Vladimíra Škultétyho s neurčitým věkem, mně příliš neseděl a překvapivě, pokud pominu zvláštní věkový rozdíl mezi oběma protagonisty, tak ani po herecké stránce nijak neexceloval. Abrhám byl zde jako tmel, který možná dohlížel i na režiséra Kotíka, kterému film pohromadě držel jen silou vůle. S příchodem Ondry Vetchého jsem se párkrát zasmál, jak se tři normálně vypadající chlápci proměnili v čistá nemehla a právě prostřední část považuji za zdařilou. Jinak film spíše na televizní obrazovky, a i přes časté reprízování, mnoho zapamatovatelných momentů neskýtá. Tahle pánská jízda není ani tak nudná a nevtipná, jako spíše natočená v podivně barevném interiéru za přispění hodně nezkušeného režiséra, který neměl dobrý cit pro vedení herců. Film, který nudu celkem spolehlivě zaplácne, pokud ovšem není na výběr něco kvalitnějšího z české současné filmové tvorby. A to myslím nehrozí. 50% ()

Renton odpad!

Scénář: Petr Nepovím, Tomáš Končinský, Martin Kotík .. Hm, to tedy byla JÍZDA.. Za necelých 11 měsíců od premiéry už je to v televizi nova.. To o určité "kvalitě" prostě svědčí.. Byl jsem zrovna doma, sedíc u počítače a po očku jsem sledoval i tuhle ubohost! Neměl jsem žádné očekávání a jako plod české kinematografie jsem to chtěl shlédnout, ale už nikdy nechci znovu! Trapné gagy, nelogické jednání, tragické postavy v mizerné "televizní inscenaci".. ()