Po orgasmu je člověk ve zvláštním rozpoložení. Směje se tomu, pro co by před chvílí vraždil, říká věci, o kterých by normálně nemluvil... Devět hlavních postav tuto situaci v našem filmu zažije mnohokrát, podle matematického výpočtu - čtyři muži x pět žen. Přesně dvacetkrát. Vzniká sled miniepizod, které se slévají do jednoho příběhu o lásce, intrikách a sexu. Film Post Coitum je především o vztazích, ze kterých se láska nevytratila, protože tam nikdy nebyla.

Celý propletenec vzniká díky intrice ambiciózní asistentky ředitele Sabriny (Eva Elsnerová), která cítí, že její biologické hodiny již bijí na poplach. Rozhodne se ulovit svého šéfa Zikmunda (Jiří Langmajer). Strhne tak lavinu událostí, která postupně smetává všechny aktéry příběhu. Počínaje bezelstnou Zikmundovou partnerkou Violou (Beata Greneche) a poživačným stárnoucím hipíkem, fotografem Bakchusem (Franco Nero), přes naivního Jarouška (Mira Nosek) a jeho manželku, barmanku Messalinu (Mahulena Bočanová), až po zmatenou pannu Kristýnu (Lucie Vondráčková), otrlou studentku medicíny, přivydělávající si prostitucí - Kleopatrou (Sandra Pogodová) a pak překvapivě i zdánlivě neprůstřelného bohéma, rockera Adama (Richard Krajčo).

Devět rozdílných charakterů se svými potřebami a touhami rozpoutává na filmovém plátně hru, která se zpočátku jeví jako komická fraška, ale postupně z ní začíná mrazit v zádech. Divák je miluje i nenávidí zároveň, protože každý má šanci najít ve filmu moment, ve kterém pozná sám sebe.

Chcete mít lásku za každou cenu? Tak plaťte! Účet však bývá dosti překvapivý...

Režisér Juraj Jakubisko se po dlouhé odmlce po filmu "Nejasná zpráva o konci světa" pustil do moderního kontroverzního příběhu, který zcela jistě zaujme diváky svou originalitou. Posledním filmem producentské společnosti Jakubisko Film je umělecky kvalitní a divácky velmi úspěšná "Kytice". (oficiálny text distribútora)

PeterNet

No nevím. Když jsem tento snímek před lety shlédl, byl jsem flustrován. Ale cca po 4 letech už si nepamatuji to zlé, ale to, co na tomto filmu bylo dobře, co mě pobavilo. Jakubisko je výborný režisér a tohle není zkrat. Zkrátka se pokusil něco sdělit, ale nepovedlo se mu získat pochopení lidí pro toto sdělení:-) ()

ZoltanCZ odpad!

Tedy, to byl zážitek. Scénář se neustále opakuje dokola, každá scéna končí sexem a všichni zúčastnění si své protějšky spravedlivě vystřídali. V jednom z okamžiků filmu začali tři postavy umírat, ale nakonec to odnesl jen jeden z mužů, aby se ke konci filmu všichni svorně sešli na jeho pohřbu. Scénář nemá příběh ani smysl. Většina herců hraje prachpříšerně, mimo Ondřeje Pavelky v roli faráře, který se tam snad zjevil z jiného filmu a Jiřího Langmajera, který si jako jediný s pošahaným scénářem dokázal poradit. Naopak nejhorší výkon předvedli Franco Nero, který měl však roli tak blbě napsanou, že si možná osočit ani nezaslouží a Eva Elsnerová, která mi byla nepříjemná a navíc neumí hrát. A ještě jedna věc - ten film není erotický, sex pod dekou je dnes už v každé druhé telenovele a nahé zadky máme v každém hollywoodském bijáku. ()

kwoky

Průměrný, nijak extra zajímavý film. Nápady tam ale jsou a Langmajerova postava zhrzeného manžela je perfektní. Co také musím vyzdvihnout, je casting - když už jsou jednotlivé postavy tak namíchané, jsou hodně rozdílní herci zárukou, že aspoň člověk ví, kdo je kdo. Závěr, jakkoliv má myšlenku, je pak s prominutím totálně zprasený. ()

Slartibarkfast

Post coitum animal triste. A po zhlédnutí tohoto filmu dvojnásob. Jakubiskův pokus o soft porno se nezdařil a jedinou slušnou repliku a postavu z celého veledíla ztvárnil Ondra Pavelka. Když pominu všechny ty holé zadky a poprsí, nebylo ve filmu nic, co by racinoálně myslícího diváka přitáhlo. Jestli tím chtěl autor sdělit, že každý je něčí děvka a láska neexistuje, stačil krátký titulek a pětiminutový sestřih. Solidní konkurence pro playgirls. Jedna hvězda za titulní píseň Krajča, pokus o nějaký ten sexuální akt a stádo koní. 10% ()

honajz

Jo jo, vtip s nádorem na konečníku nezachrání celý film, který njde odnikud nikam, je v něm spousta naschválností, logických nesmyslů (jak se Mahulena dostala z toho zavěšení na laně při fotografování?, to Mahulena s manželem před svatbou nešukala, že neví, jak je ten její mizerný milenec?), charakteristiky postav žádné, takže nevíme, proč jednají jak jednají - člověka přece neovládá jenom touha po sexu. Párkrát asi nechtěný černý humor to vše nezachrání. A herecké výkony raději pomlčet, některé vyloženě trapné dialogy a scény by se mohly rozebírat na FAMU proč takhle ne. ()

• Franco Nero oslavil během natáčení se štábem své 63. narozeniny a ve filmu ztvárnil muže, který o panenství připraví postavu Lucky Vondráčkové. V civilu si k mladé herečce vytvořil něžný vztah a nazval jí Lolitou... (imro)
  • O tom, že filmování ovládala producentka Deana Horváthová-Jakubisková svědčí fakt, že se ve štábu vystřídal vysoký počet lidí, kteří byli neustále nahrazováni jinými, jen pro její spokojenost. (imro)
  • Scenárista a režisér Marcel Bystroň, který původně scénář k Post Coitu napsal pro seba, měl v té době na kontě jen ne zrovna úspešný roadmovie Cabriolet. (imro)

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

Zemřel režisér Juraj Jakubisko

25.02.2023

Československá kinematografie přišla o jedno ze svých velkých tvůrčích jmen, ve věku čtyřiaosmdesáti let totiž v pátek 24. února v Praze zemřel legendární slovenský režisér, scenárista, výtvarník a… (viac)

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Finanční propadák Post Coitum, který ani kritiky nešetřily, neotřásl s Jurajem Jakubiskem, tak jak by se mohlo zdát. Každý jistě ví, že splín se většinou zahání prací, ale to co si ukousnul samotný… (viac)