Legendární seriál o městském chlapci Pavlovi, lesníku Horynovi, psu Halušce a jejich společných dobrodružstvích. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Přátelé zeleného údolí byl seriál, ke kterému jsem jako dítě vzhlížel a to přesto, že v době natočení mě naši ani neměli v plánu. Ale jako možná každému klukovi, což ale dnes asi neplatí, se mi líbila představa mít za přítele hajného s kterým se dají zažít leckterá dobrodružství a vidět les jinak než běžný návštěvník. Les a zvířata. Objektivně řečeno ovšem seriál opravdu postrádá kvalitnější herce. Vlado Müller a Martin Čížek jako dětský herec nebyli špatní, také Svatopluk Matyáš či Karel Vochoč patřili k těm lepším, ale ostatní byli hodně průměrní. Přispěl k tomu ale také průměrný scénář. Jednotlivé zápletky byly bohužel slabší a jak zmínil někdo zcela správně pode mnou, i tempo každé takové zápletky zrovna žádné drama nenabízelo. Kvalita obrazu pak též výárazně pokulhává. Na druhé straně se dnes takové seriály vůbec netočí. Nejspíš proto, že dnešní kluci zdaleka netouží poznat les z jiné stránky, ale dostat se do dalšího levelu v nejnovějším hitu počítačové hry. Seriál tak alespoň okrajově snad lákal a možná znovu naláká pár lidí k výpravě do přírody. Autoři seriálu pak přidali pár znalostí o lese a divák se tak mohl leccos dozvědět. Srdce říká něco jiného, ale spravedlivě řečeno jsou to hvězdy pouze dvě. ()

mira007

Dětský legendární seriál o kamarádství hajného v podání Vlado Mullera a malého chlapce, kteří společně zachraňují údolí před dálnicí poté, co společně objevují kouzlo přírody... asi nic , co by oslovilo dnešní generaci nejmenších a i mne tento seriál už jako malého děsně iritoval, nejen obsahem , ale i levným televizním materiálem na který je točen - vypadá to jako vybledlé, neostřené vyblitko... Dvě hvězdy za respekt k legendě a malé roli mého oblíbence Ondřeje Malého - každý nějak začínal. ()

JASON_X odpad!

Boha jak já už jako malej kluk od pohledu i od poslechu nesnášel toho šprtskýho zrzouna v tomhle divným nezáživným seriálu, ze kterýho jak pamatuju čpěla otravná reálněsocialistická realita a odporná občanská uvědomělost na sto honů... Já tou dobou hltal Vinettoua a Lovce mamutů a Robinsona a podobně a chtěl běhat v pralese a lovit zvěř lukem a šípama, takže tenhle sterilní ostravskej (myslím) seriál s nějakým tlustým plesnivým dědkem v uniformě a hnusným protivným fakanem z nějakýho blbýho lesíku v nějaký tramtárii u Slovenska mě dost iritoval, i když jsem na něj pochopitelně stejně každej tejden zpitoměle čuměl, bo v bedně nic lepšího zkrátka nebylo. Už jenom ta nechutná písnička na začátku, blééé, dodnes si jí z větší části pamatuju, bych blil... Hnusný časy, tím že jsem si na tenhle komoušskej paskvil teď vzpomněl, jsem si úplně zkazil náladu, budu se muset rychle kouknout po nějakým výživným béčku. ()

HonzaBez

"Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám...." Nemusím mít pocit osamělosti. Stačí trocha toho sentimentu a nostalgie na dětská léta a jsou to jasné čtyři hvězdičky. Škoda, že je to zde tak podhodnocené. Seriál mám spojen zejména s ekologickou tématikou, což může být v případě člověka, který se celý život točí kolem dopravy trochu paradoxní. Možná ale i proto jsem zároveň dosti značný odpůrce myšlenky stavby dálnice D3 přes Sázavské údolí. ()

jakoby

Zadne tri nostalgicke hvezdicky u me nehrozi. Horynuv hluboky hlas a jeho osobu jsem nesnasela a ten spratek , ach boze ten musel mit protekci, kdyz ne talent. Horsi propAganda nez kdyby se Zena za pultem sesla s Muzem na radnici nekde v Okresu na severu.Jestlize nekdo nedava na Majora Zemana toto je prave politicka propagace komunismu. Holt stromek se musi ohybat dokud je mlady .Odpad ? MMM prece jen kousek te prirody tam je. ()

• Jaroslav Müller napsal scénář během jednoho roku na své chatě v Beskydech. Vzal si na to roční neplacené volno. (jenik71)
  • Úvodní znělka prvního a několika dalších dílů začíná záběrem na Kopřivnici mezi lesy. Paneláky mezi hlubokými lesy ukazují, že hlavní hrdina měl k hajnému Horynovi (Vlado Müller) vlastně blízko. (Robur888)
  • Fenka Haluška se ve skutečnosti jmenovala Rita. (Zdroj: časopis Televize). (M.B)