V příběhu o zdánlivě hodné a obětavé osamělé ženě, která se snaží každému pomáhat, otevírá autorka Bohumila Zelenková otázku, co vše se může skrývat za slovem láska. "Tetinka" chce být nepostradatelná a nebezpečně zasáhne do života mladých manželů s adoptovaným dítětem. Titulní postavu skvěle vytvořila jako jednu ze svých posledních rolí Vlasta Fabiánová. (oficiálny text distribútora)

Bart

Jiří Bělka je průměrný režisér, ale tak vynikající herečka jako Vlasta Fabianová žádné kdovíjaké režijní vedení nepotřebuje. Proto vytvořila zcela jedinečnou roli stárnoucí a vyprahlé ženy, která touží po tom, aby jí někdo potřeboval, ale také poslouchal. Jinak průměrné role. Vránová předvedla svojí další hysterku a ještě si obsadila do filmu synáčka Kepku. ()

kocik1

Nadčasová role Flasty Fabianové o opičí lásce a citovém vydírání. Scénář nic moc, paní Fabianová z něj ale dokázala vytěžit maximum. Když to člověk vidí zvenku, nechápe, jak to někdo může nechat zajít až tak daleko a málem by tetinku zabil, horší je to ale, když je uvnitř a přes slzy a pláč manipulátorky nevidí, jaké by to mohlo být, kdyby se vymanil z její náruče. 55% ()

Pitryx

No já bych babici vykopal z bytu asi po třetí návštěvě. Od okamžiku kdy začala komandovat. Uznávám, že herci byli fajn i příběh pro někoho asi zajímavý, ale mně byla sladká bába od začátku nesympatická a filmek mne moc nebavil. Takže ze slušnosti *, hlavně za ztvárnění "tetinky", ale víc nic. 201110157232/7839 ()

HonzaBez

"Lásku dneska nikdo neocení…" Lásku ano, ale ne manipulativní jednání člověka, který si myslí, že "mí rád znamená poslouchat". Vlasta Fabiánová tu roli "tetinky" hraje neskutečně sugestivně. Jsou chvíle, kdy je Vám dotyčné líto, a kdy si říkáte, že někdo, kdo se s takovou péčí věnuje druhým, nemůže být zlý. Přesto Vám brzo dojde, jak škodlivé důsledky má ta její dusivá  "láska", na její bezprostřední okolí. Docela si pak člověk oddychl, že to pochopil i malý Míša. Malý Ondřej Kepka tu svou první hereckou roli zvládl výtečně. A těžko říct,  zda to bylo i proto, že jeho filmová maminka byla i jeho skutečnou maminkou. ()

igi B.

"Copak pořád nevidíte, jak to s vámi myslím dobře? Já už jsem pomohla tolika lidem..." Psycho po česku! Nadčasová televizní maličkost v černobílém o tom, jak >dobré< srdce a úmysly zahleděné jen do sebe ku peklu na zemi vedou. Vděčnost na oplátku a vynucené >musení< v poslušnosti, přetvářka a falešné city - aneb jak jedna stará >dobromyslná< mrcha svou opičí láskou a přetvářením světa k obrazu svému může rozvrátit každý opravdový vztah i takovou jednu cizí šťastnou a pohodovou rodinku. Zabít tetinky!... Skvěle napsaná, zrežírovaná i odehraná televizní hra s výbornou hudbou, v rámci české televizní tvorby jednoznačně za pět hvězd - i kvůli (neuvěřitelně uvěřitelnému ;-) hereckému výkonu Vlasty Fabianové... ()

• V této televizní inscenaci se poprvé před kamerou objevil Ondřej Kepka, který na to v jednom z rozhovorů vzpomíná takto: „Režisér Jiří Bělka si s obsazením dětské role (šestiletého synka) dlouho lámal hlavu a Zdeněk Řehoř a Jaroslav Satoranský mu tenkrát řekli: ‚Gábina (Vránová) má přesně tak starého kluka...‘ Máma mě tedy přivedla a Bělka si mě vybral.“ (HonzaBez)