Dramatický příběh dvou specialistů z protidrogového oddělení, kteří zcela propadnou závislosti na drogách, jež mají vymýtit z ulic. Krimi thriller Opojení vychází z románu spisovatelky Kim Wozencraft a pro film jej adaptoval spisovatel a scénárista Pete Dexter. Snímek je režisérským debutem producentky Lili Fini Zanuck. Jennifer Jason Leigh zde ztělesnila Kristen Catesovou, policejní novicku, jejímž partnerem je zkušený Jim Raynor (Jason Patric), tajný policista z Texasu, jehož úkolem je proniknout do okruhu hlavního drogového dealera 70. let Willa Gainese (Gregg Allman). Kristen ovšem nikdo neřekl, že kvůli přesvědčivému dojmu musí Jim brát také drogy, a jak se dá očekávat, stává se na nich závislý. Užívání drog jako součást vyšetřování není pro policii přijatelné, navíc jejich horliví nadřízení Larry Dodd (Sam Elliott) a Donald Nettle (Tony Frank) se Jima snaží zbavit, protože zneužil dceru místního prominenta. Mezi Jimem a Kristen vzplane milostný vztah a začnou spolu žít. Navíc se seznámí s místním zlodějem aut Walkerem (Max Perlich), který je s Gainesem v kontaktu. Do drogové závislosti zabředne kromě Jima brzy také Kristen a jejich vyšetřování se nevyvíjí dobře. Z drog se snaží vymanit a přimět Walkera, aby Gainese udal, případ se jim však vymyká z rukou a nakonec jsou nadřízenými přinuceni, aby si proti Gainesovi vymysleli falešné důkazy. Snímek doplňuje velmi kvalitní soundtrack, v němž se objevuje také hit Erica Claptona „Tears in Heaven“. (oficiálny text distribútora)

Razzor_82

"Mimo soud kupujeme fet." Tak tomu říkám brát svou práci sakra vážně. Drsný polda z protinarkotického oddělení potřebuje důkazy pro usvědčení největšího drogového dealera. Proto se vrhá mezi narkomany a okusí ty nejtvrdší drogy. Spadne tak do těžké závislosti. Mrazivá cesta zpět stát se zase čistým. Patric předvede naprosto civilní herecké představení. Tu roli jsem mu sežral i s navijákem. Temná atmosféra nočního života mezi feťáky. Drsný snímek ve kterém se žádný happy end nekoná. 8/10 ()

rockwoman

" Rozhoduju se jestli tě do toho zatáhnu, protože se budeš dlouho nenávidět. Tak takhle žiješ? Ne, pro mě je to lehký. Já nemám sebeúctu. " .... Film,který se mi kdysi dávno dostal pod kůži a už tam zůstal. Pro mě nejlepší herecký výkon Jasona Patricka (takhle hrát jako tady jsem ho už potom nikdy neviděla) a Jennifer Jason Leigh (lepší partačku než Kristen si k sobě Jimy nemohl vybrat). ..."Pro ostatní jsme feťáci,což znamená že když jsme v maléru, nemůžeme volat policajty na pomoc. Musíme si pomoct navzájem. Takže když do toho půjdeš, nebude to napůl. A když budeš lidi považovat za blbce, tak si ublížíš. A ublížíš i mě. Máme jenom jeden druhého." *** Eric Clapton - Tears In Heaven *** ()

Krahulda

Tento film měl úžasnou atmosféru. Herci podali vskutku výborný výkon. I když tento film mohl být příběhově více zajímavější, tak jsem se rozhodl pro maximální hodnocení a to především díky soundtracku, který má na svědomí Eric Clapton. Dokonce ve snímku zazněla snad nejznámější píseň od Eric Claptona Tears in Heaven. ()

petikacka

Tenhle film mě vždy dostane...Největší devíza a nádstavba tohohle filmu je hudba Erika Claptona...Ten byl osloven režisérkou filmu o složení hudby...Eric byl po smrti svého syna, který vypadl z 53. patra mrakodrapu, úplně na dně...Přesto nakonec souhlasil a vznikla nejlepší píseň všech dob (podle mě) TEARS IN HEAVEN...Já ten film viděla v době jeho vzniku a dodnes když slyším tu stěžejní píseň, tečou mi slzy...Je to brutal a pro citlivé lidi je to až k nepřežití...Za mě 99% ()

Autogram

Policajt s policajtkou sa skutočne zažrali do práce a berú ju veľmi vážne. Berú všetko, čo sa dá pichnúť alebo vdýchnuť, len musia dať pozor, aby niečo zostalo aj ako dôkazy. Hrá veľmi vhodná hudba a meno Jim nebolo pre hlavného hrdinu zvolené náhodne. Ked sa situácia vyostrí, je ešte neprehľadnejšia, ale záver ma nejako nenadchol. Niektorým veciam chýbala logika, niektore zas boli príliš naťahované. Nakoniec je z toho veľmi čistý priemer. –––– Udělej něco s vlasama. – Co? – Nemyj si je! ()

• Hlavní roli odmítl Tom Cruise, kterému se nelíbilo, že musí před kamerou "fetovat". (Terva)