Tři dospělí sourozenci se scházejí na akci věnované oslavě umělecké práce jejich otce. Řeší zde své problematické vztahy s ním i mezi sebou navzájem. (Netflix)

Superpero

Měl jsem zrovna náladu na něco takového. New York, konverzace o hovně, relativně movitá umělecká rodina jejíž členové jsou nuceni se sejít a sdílet spolu prostor. Bavilo mě to díky dobrým hercům, jimž kraluje Sandler, který tyhle sympatické neurotiky zvládá dokonale. A odteď si pamatuju Grace Van Patten, hezká holčina. ()

ScarPoul

Herecký koncert tria Sandler, Stiller a Hoffman. Baumbach natočil ukecaný film, v ktorom je ale akýsi vnútorný smútok a vysporiadanie sa s nedokonalosťou. Citlivo podané. Miestami príjemne úsmevné a celé sa to nesie v duchu ranných filmov Woody Allena ale s tým, že toto má modernejší háv. Stále je to ale intelektuálna zábava. Veľké plus sa Grace Van Patten. Jej filmové veľdiela ma rozosmiali. Newmanová hudba tradične dobrá. Dostávala sa mi systematicky pod kožu. Jeden z tých malých veľkých filmov, ktoré majú tendeciu byť skutočnými ale zároveň bizarnými. Držím všetkým Meyerowitzom palce do budúcna. Nech sú šťastní. ()

haluska11

slušná konverzačka s majestátně realistickými dialogy. ty stojí především na neustálém usekávání vět - ať už kamerou anebo skákáním do řeči. snímek proto může působit trochu roztříštěně a zasloužil by trochu adderallu. herecké výkony překvapí: vše ostatní je ale velmi standardní a neurazí, ale ani nijak extra nepotěší. ()

dr.horrible

Strašne sa mi páčilo, jak to každú svoju chybu vzápätí napraví. Akože sebareflexia. Sandler výborný. A tie nečakané zatmievačky ku koncu. A úplne najlepšia je záverečná scéna, na tú nezabudnem. Edit: Po rokoch ešte lepšie. Ten scenár je pre mňa asi to, začo dnes berú Američania staré filmy. Tie malé detaily. Keď Hoffman opakuje všetkým jeden vtip. Keď pred ostatnými chváli svojho syna, ale v súkromí mu dáva zabrať. Keď príde syn z druhej strany krajiny a jediný vie, čo má robiť, zatiaľ čo tí, ktorí sa starajú celý život, sú vtedy bezradní. Perfektne napísané postavy. ()

P1tr

Moje první Baumbachovina a hned taková pecka. Ne nadarmo se tomuto tvůrci občas říká novodobý Woody Allen, neboť jeho snímek nenabízí výrazný příběh a místo toho se soustředí na podrobné vykreslení postav a jejich životních situací, které se následně vyvíjejí a konfrontují v nabitých a neuvěřitelně realisticky působících dialozích, které vysoce převyšují v uvěřitelnosti konkurenci. Málokdy se mi stane, abych měl při filmu pocit, že sleduji opravdové lidi a ne pouze herce recitující dialogy šustící papírem. Za tento zážitek nemohu děkovat pouze režisérovi a scénáristovi v jedné osobě, ale také schopnému a hvězdnému hereckému obsazení, které je naprosto přesné a obzvláště Adam Sandler exceluje. The Meyerowitz Stories jsou velmi příjemným zážitkem, který si kdykoliv rád prožiji znovu. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)