Mattie Appleyard (James Stewart) strávil čtyřicet let ve vězení, kde tvrdě pracoval a v den jeho propuštění obdržel slušnou částku peněz. To věděl také zaměstnanec věznice Doc Council (George Kennedy) a pokusil se Mattieho o peníze připravit. (MacGuffin)

Mol

GOD USES THE GOOD ONES AND THE BAD ONES USE GOD! Skvělá plejáda herců, ale Jimmy je na to už starej a Kurt ještě moc mladej. Nápad a myšlenka skvělá, jen více ve formální podobě. Raději bych viděl Jimmyho postavu jako drsného psance a Kennedyho ještě více šíleného. To by teprve byla pořádná štvanice. A jelikož jsou 70', tak se vystřelí i pár nábojů a dojde i na krev. Celkovej feeling, barva a styl filmu mi moc neseděl, tento problém mám ovšem s více filmy z dob 70. a 80. let. Hlavně v 80. mělo hodně filmů takovej ten mléčnej nádech. I přesto jsem rád, že jsem tento film viděl. ()

MacGuffin

Mattie Appleyard (James Stewart) strávil čtyřicet let ve vězení, kde tvrdě pracoval a v den jeho propuštění obdrží slušnou částku peněz. To ví také zaměstnanec věznice Doc Council (George Kennedy) a pokouší se Mattieho o peníze připravit... ()

majo25

Sprievod bláznov, či skôr hlupákov tvorí (ne)podarená skupinka naivných extrestancov, ktorí si začiatok slobody predstavovali asi ináč. Film je miestami divný a zachraňuje ho hlavne námet a zaujímavé obsadenie. Užíval som si hlavne Kennedyho v zápornej roli. Síce aj on, podobne ako takmer všetky postavy vo filme, je akosi spomalený, ale to až tak nevadí. Film napriek tomu, že jeho tempo je pomalšie, ma nenudil ani na minútu. ()