Hibiki Amawa právě dokončil školu a uchází se o místo učitele tělocviku na škole, poblíž ní bydlí. Jenomže ředitelka soukromé školy z celé své duše nenávidí muže, a tak nikdo tohoto pohlaví na její škole učit nesmí. Hibiki místo učitele sice nedostane, ale není všem dnům konec - majitelka pensionu, kde bydlí, dostane nápad, jak vysněnou práci získat - převléct se za ženu. Hibiki souhlasí a v převleku jde opět žádat o práci. Zde je mu řečeno, že ji získá, pokud jeho případná žákyně Kuzuha Fuko uběhne 50 metrů bez jediného pádu. Zní to jednoduše? Má to však jeden háček - Kuzuha nikdy 50 metrů bez pádu neuběhla. A to jsme teprve na začátku problémů, které je potřeba zdolat; ani neopětované lásce se nevyhneme. (Zíza)

Marius

Absolútne roztomilé anime so skvelým pedagogickým odkazom, mať takýchto učiteľov, snáď niečo z tých teenagerov aj vykresajú. Po 4 častiach 9/10 ()

Jeoffrey

Koronavirová pandemie mi dopřála ten luxus, že kromě zbytků z probíhající sezóny můžu začít dohánět resty a tak po zajímavém posledním tipu na Ryoko's Case File jsem si řekl, že je na čase se podívat na nějaká další Grekova doporučení, tentokrát ta z AkiConu 2018. Nevím přesně, proč jsme si jako první vybral zrovna I My Me! Strawberry Eggs, možná proto, že mě zaujal odkaz na problematiku SJW a nechápal jsem jak to dotyčný myslí, ale teď už docela dost chápu... Začal jsem prvními pár díly a říkal si, že někoho jako já, kdo zná 3 nejznámější filmy o převlékání se za ženu (Někdo to rád horké, Tootsie a Tátu v sukni) tady přeci nemůže nic překvapit. Omyl! Každopádně jsem si vzpomněl ještě na některá další filmová a anime díla, jako je třeba Ranma 1/2, GTO, nebo třeba i takové Fakyů pane učiteli... Ale zpět na začátek! Nejdřív se to jeví jako šílená a bláznivá komedie, opravdu praštěná zábava a nejblíž to má asi k již zmíněné Tootsie. Pro někoho, kdo už viděl nějaká ta anime nic neobvyklého, ovšem prostředí je zajímavé, vtipy správně ujeté a vše se slibně zamotává. Od druhé poloviny, konkrétně od 8. dílu, začíná ale tohle anime vystrkovat své růžky a já dostával spousty podnětů k zamyšlení. Prvním zajímavým tématem je diskriminace na základě pohlaví (a předsudky s tím spojené), s kterou si hrajeme skoro celý seriál, ale tohle téma graduje právě v onom 8. díle a překvapivě je zdejší vzpoura proti tomuto evidentnímu bezpráví vyřešena naprosto logicky na poměry školy a jejích studentů. Je překvapivé, jak takhle bláznivé anime dokáže najednou pracovat s tématem naprosto přirozeně, říct co je třeba a vše víceméně řešit k mé spokojenosti. Tady přichází to, z čeho ani ten nejzarputilejší SJW nebude vědět čí je. Nastínění problému, tentokráte z druhé strany než je obvyklé, pochopitelný vzdor s přiměřeným přístupem - můj pocit byl z tohohle dílu víc než příjemný... A ono to pokračuje! Řešíme útrapy dospívání a romantiku, s tím že zápletka je sice docela klišé, ale nakonec jsem i tak zůstal ohromený s jedinou otázkou v hlavě - co je vlastně v rámci romantiky, potažmo lásky nepřípustné? Samotné vyústění bylo sice v rámci mých vlastních zaběhnutých norem naprosto přijatelné a uspokojivé, ale ta otázka tam zůstala. Stejně tak jako myšlenka na to, zda to je takhle opravdu ten nejlepší konec... Tohle anime bylo příjemné překvapení, které u mě bodovalo snad na všech frontách, které si vytyčilo. Zajímavá romantika, dobrá zábava, spousta nejednoznačných problémů a povedených řešení. Ještě teď to mnou rezonuje... Postavy byly povedené, některé jako třeba Fujio nebo Akira (a vlastně i Kuzuha) byly hodně uvěřitelné a v rámci celého anime asi nejnormálnější, ale nejzajímavější byla jednoznačně paní domácí se svým speciálním výcvikem a motorkou, která tomu všemu svým posledním rozhovorem s paní ředitelkou dá zase další rozměr (a přidá do mé představivosti další příběh - prequel, který bych chtěl taky vidět...). Kdyby to celé byla jen bláznivá komedie, jako v prvních dílech, tak dám lepší průměr s tím, že jsem byl dobře pobaven, ale díky všem těm zajímavým přesahům teď ani já nevím čí(m) vlastně jsem, ale vím, že jsem viděl něco velmi dobrého! Run, Fuko, run! 8,3/10 () (menej) (viac)

Idaho

I My Me! Strawberry Eggs patří mezi ty méně nápadné anime. O to větší je to pak zábava, pokud se na ně, i přes podivný název, podíváte. Hibiki Amawa je čerstvý vysokoškolák plný elánu, který má tu smůlu, že si hledal zaměstnání učitele tělocviku na škole, které vládne ředitelka, jež nenávidí muže. Poté co je vyhozen, navrhne mu svérázná majitelka penzionu, v němž bydlí, aby se převlékl za ženu a zkusil štěstí ještě jednou, což se mu povede. Takto začíná první epizoda tohoto 13tidílného seriálu, plného typicky japonského úchylného humoru. Zaměřením je zcela jasně na odrostlé teenagery, ale i na ty trochu starší. Trochu mi vadily časté záběry na spodní prádlo školaček, jež rozšiřují záběr seriálu i na naše úchylné spoluobčany. Tento seriál fanservis tohoto druhu myslím vůbec nepotřebuje. Musím se také zmínit o chytlavé hudbě, na níž pracoval Masara Nishida, tvůrce geniálního OST k Bakuretsu Tenshi. Je samozřejmě skvělá a jak úvodní, tak závěrečná skladba nemá naprosto žádnou chybu. 90 % ()

LordSnape

Tak tohle jsem nečekal. Nejdřív jsem si myslel, že se celý seriál ponese v ryze komediálním duchu, ale druhá polovina (jak už to někdy u anime bývá) ukázala svojí dramatičtější stránku. Postava paní domácí s vytuňenou motorkou je opravdu na jedničku a "dvoupohlavní" dabing slečny učitelky se mi také moc líbil. I My Me! Strawberry Eggs je opravdu pohodová zábava, která i přes svůj otřepaný námět, uspokojí každého, nenáročného diváka. Kdo neviděl ten neuvěří. 8/10 ()

Secretus

Na střední škole probíhá studená válka mezi pohlavími, zatímco v žácích se pomalu probouzí jejich sexualita. Do toho se připlete mladý učitel, který je okolnostmi donucen obléci sukni a podprsenku s vycpávkami, aby dokázal, že muži nejsou jen perverzní budižkničemové. Hezký civilní příběh o pomalu se probouzející náklonosti a důvěře. Jen ty poněkud násilně implantované komediální a fanservis prvky celkový dojem trochu kazí. ()