Káčer Howard T. Duck si spokojne nažíva v svojom káčerom svete, ktorý je takmer identickou kópiou toho nášho. Jedného dňa ho však tajomné sily vytrhnú z domáceho pohodlia a prenesú do ulíc New Yorku aj s milovaným kreslom. Howard sa zoznámi s mladou rockovou speváčkou Beverly Switzlerovou (Lea Thompsonová) a spoločne sa snažia vymyslieť spôsob, ako pomôcť osamelému a excentrickému káčerovi, aby sa dostal domov. Na pomoc im prichádza šialený vedec Phil Blumburtt (Tim Robbins), ktorý spoločne s kolegami zistí, že celú šlamastiku spôsobil ich urýchľovač častíc, ktorý nedopatrením preniesol káčera Howarda do nášho sveta. Pri ďalšom vedeckom pokuse vnikne do tela doktora Waltera Jenninga (Jeffrey Jones) príšera z alternatívneho vesmíru, ktorá ho celkom ovládne a začne tak pripravovať inváziu svojich príbuzných, ktorí zatúžili kolonizovať Zem. Nuž, a kto iný by mohol zabrániť votrelcom z vesmíru zničiť náš svet, než roztomilý biely káčer s neodolateľným zobákom? (TV JOJ)

jardoom

Proč ne? Tohle si pamatuju z dětství. Jako komiksovej fanda jsem se na tento snímek opět podíval. Parádní oddechová záležitost. Návrat do dětských let, díky kterému nostalgicky zavzpomínáte na tehdejší dobu. Nic moc efekty, nic moc výkony, hrozné kamery, ale má to své kouzlo. Navíc miluju mladou Lea Thompson. ()

AloeB

Inspirováno komixovými sériemi, které dnes lámou rekordy, působí Howard the Duck vedle všech těch Avengerů, Iron manů, nebo Peterů Quillů jako chudší bratr a bohužel je tomu taky tak. Tím také ztrácí na jakékoliv přitažlivosti pro publikum, které raději shlédne nové Avengery a v porovnání s nimi prohlásí, že je tento snímek špatný. Tak tomu ale není. Film ztrácí půvabu na svém stáří, je z doby, kdy Industrial light and magix bylo teprve v plenkách a na celém filmu je toto znát. Efekty skutečně působí jako ze staré školy, akce je na úrovni akčních snímků té doby a tím pádem zcela nepřijatelná pro masy fanoušků navyklých na současné standarty. Jenže toto nejde srovnávat a přestože berou inspiraci ze stejných komiksových sérií, nemůžeme srovnávat Howard the Duck a třeba Ant-man jen na základě příslušnosti je stejnému komiksové značce. Srovnávejme dle jiných věcí. Příběh je možná stejně jednoduchý jako všechny filmy té dávné i současné frančízy, nabízí nám však mnohem víc než to. Pohled do doby vzniku nabízí víc, než jenom dnes již nepoužitelný účes zpěvačky v hlavní ženské roli. Punc zajímavosti tomu navíc dává samotný hlavní charakter, Howard, který svým charismatem a schopností vyrovnat se s žitím v jiném světě vyrovná kdejakému Tonymu Starkovi, nebo Stevu Rogersovi. A to jsem ještě nevyjmenoval vše a myslím že ani není třeba. ()

Han22

Bomba. Tenhle sci-fi film mi dlouho unikal a tak jsem sehnal hodně pozdě. Můj bratr se koukal se mnou se slovy to mám koukat na nějakou kachnu? Taky jsem si to říkal, ale film nasadí hned na začátku neuvěřitelné tempo gagů, které nemají obdoby. Howard je chudák, který je neustále vláčený okolnostmi, ale skvěle komentuje okolí, nechybí tu klasická osmdesátková zpěvačka, potrhlý vědec a šílený magor, který chce zničit svět za pomocí spousty barevných efektů. Prostě bohovský film a jen zbytky zdravého rozumu mi brání dát pět. PS: Bratr se nakonec skvěle bavil, stejně jako já. ()

Cervenak

V dobách, keď československí diváci ešte netušili nič o americkom komerčnom rebríčku a nevedeli, že Howard je tragický prepadák ovenčený niekoľkými Zlatými malinami, kolovali VHS-ky so simultánnym dabingom a... bol to na našom pirátskom videotrhu obrovský hit. Ten film videl prakticky každý, kto už koncom 80. rokov vlastnil video. Ale tie solídne 3* nedávam len z nostalgie - ono to bolo jednoducho fajn. Nevidel som to 15 rokov, ale Howardovo zježené číro pri prezeraní plagátov v časopise Playduck si pamätám doteraz. ()

cariada

Co dodat tahle šílenost ani po letech neztratila nic ze svého kouzla. Po omšelých kopií se teda konečně i u nás objevil tenhle film na dvd a s dabingem. Kačer se náhodou dostane ze své kačeří planety na tu naší ,ale jak se ukazuje neztrácí hlavu a s pomocí mladé zpěvačky se snaží dostat zpátky domů. Což samozřejmě nebude snadné kde kdo chce kačera pro sebe či ho jen prostě zabít. Místy je to zábavné pak se to zase víc ubírá do scifi /hororu. Jsou tu skvělé hlášky i dobré triky. ()

• Howarda původně daboval Robin Williams, ale byl frustrovaný ze způsobu práce, kdy musel mluvit postavu, kterou na place ztvárňoval někdo jiný. „Slyšel jsem, že třetí den Robin řekl: ‚Já tohle nedám. Je to šílenost. Nemůžu chytit rytmus. Jsem omezován. Jsem spoután tak, aby to odpovídalo máchajícímu kachnímu zobáku‘,“ zavzpomínal na natáčení Chip Zien, jemuž po odchodu Williamse volal agent, že musí hned na letadlo, protože dabování Howarda přebírá on. (Duoscop)
  • Kačera Howarda nakonec mluví dva lidí. Během natáčení jej mluvil loutkář Tim Rose a později jej předaboval Chip Zien. (Terva)