Parta mladých lidí na periférii města hodnotí svůj způsob života. Každého, kdo nežije tak jako oni, odsuzují. Sami však nejsou spokojní se svým životem a málokdo z nich má odvahu to změnit. Nejvíc se to podařilo Ponymu, který se stal úspěšnou rockovou hvězdou. Mimo Sooze, která taky touží naplnit své představy o životě. Ponyho nový život kritizují. Jenže i tito odvážní musí bojovat především sami se sebou. (oficiálny text distribútora)

wege

Na podobné filmy jsme koncem devadesátých jezdívali na Dlabačov. Toto jsem ale viděl k multikině na Hájích, vážně. Seděli jsme v tom sálu 2, já a moje rande. Ten film nebyl její šálek kávy a nikdy z toho nic nebylo. Dlouho jsme se neviděli, ale nedávno jsem jí potkal, poznal jsem jí, i když vypadáme každý jinak. Dali jsme řeč, připomněla mi ten film a že se na něj později podívala znovu a že se jí moc líbil, že byla tehdy prostě mladá. I já se musel podívat znovu. Pořád má své kouzlo, i když jiné než tehdy. Linklater vždycky uměl konverzace, tady jich je hodně a v podstatě na nich ten film stojí, protože jinak se tam v podstatě nic neděje. Výborný Giovanni Ribisi, výborný Nicky Katt. Ten film nestárne a i po 25 letech má pořád skvělou vypovídající schopnost, jak žít a nebo z pohledu některých nežít svůj život, jak umět trávit čas plodně nebo jen zevlováním na rohu. Obojí má něco do sebe, obojí jsem v určití fázi života v přeneseném smyslu provozoval. ()

Fifer

Trochu zklamání,jistě Linklater je mistr vaření z vody, mistr věčných filosofů ulice vedoucích dlouhosáhlé monology, ale tohle geniality filmu Před úsvitem nedosahuje. Dialogy o ničem životních loserů jsou podány tak věrně, až jsou dost o ničem. Všechny ty dramatické zvraty jsou takové moc umělé, vykonstruované, jeden má životní krizi, pak zas druhej, nedává to moc smysl, čekal jsem víc. Když vidět takový film, tak radši Kevina Smithe, protože na Clerks tohle nemá ani omylem. ()

Lacike

Tento film som nahodou videl kratko po strednej a dost ma nadchol lebo mi tie postavy boli blizke. Az po rokoch som si ho teraz pozrel znova a uz ma zdaleka nebavil ako kedysi. Asi tym, ze uz som sa prilis nedokazal s tymi mladymi luzrami identifikovat. Rozhodne sa nejedna o film o nicom. Nema nejaku strhujucu zapletku. Je skôr zalozeny na vykresleni pocitov generacie mladých ludi bez ciela v malomeste. Ale vdaka zaverecnej pointe nakoniec davam aj tu stvrtu hviezdicku. Sice je povedana zbytocne okato, aby ju pochopil kazdy, ale funguje. Vysledkom je zaujimavy pocitovy film, ktory je potrebne vidiet v spravnom veku. 7/10. ()

slunicko2

What the fuck are you so fucking upset about, fuckhead? 1) Do uší bijící nesoulad (podmět) mezi hloupě se chovajícími loosery a jejich sofistikovanými dialogy přehluší i klišoidní scénář (předmět) s křečovitými zápletkami a nanicovaté ukončení po dvou hodinách. 2) 22letý Giovanni Ribisi (intelektuální Jeff) se hledal tak dlouho, až se ve své snaze poněkud ztratil. Zato si ho však fanynky a fanoušci mohli prohlédnout zcela nahého ze všech stran v krátkém záběru ke konci filmu. 29letý Stefe Zahn (Buff) přesvědčivě vysekl vesnického burana. 3) No...alespoň jsem se dozvěděl, co dělá večer úspěšným: Smoke; babe; slice; brew. All four bases. ()

freddy

Tak tohle je další úžasný zážitek z americké nezávislé filmové scény o nudící se mládeži v jednom malém městě. Filmů o nudící se partičce několika mladých kamarádů už jsem viděl několik, a jistě jich existuje mnohem více, než kolik jsem jich viděl já. A tenhle film rozhodně patří mezi ty povedenější. I když začátek tomu vůbec nenapovídá. Začátek je totiž pomalý a než jsem se dostal do tempa filmu a pochopil, kdo s kým a jak, tak to chvilku trvalo, ale pak se to docela příjemně rozjelo a já neměl žádný důvod k nudě. Naopak, dialogy mezi hlavními hrdiny, kteří se tuto noc, stejně jako každou jinou noc, sešli u rohu místního supermarketu, jsou napsané velice dobře a fungují přesně tak, jak mají. A i když film trvá dvě hodiny, kromě pomalu rozjíždějícího se začátku rozhodně nenudí a dokáže zaujmout. K čemuž kromě výborně napsaného scénáře dopomáhají také vynikající herecké výkony, obzvláště Giovanni Ribisi v hlavní roli je dokonalý. Film zároveň může posloužit jako taková příjemná nostalgická vzpomínka na naše dospívání a na to, jaké to bývalo, když jsme mi byli mladí a scházeli se se svými kamarády a tropili různé blbiny. Takže dá se říci, že film navozuje také jakousi nostalgickou atmosféru, tedy alespoň u mě to tak bylo. Nebýt slabšího začátku, nebylo by se o čem bavit a bylo by to za maximální hodnocení, takhle jsou z toho jen trochu nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()