Mikal Gilmore a jeho starší bratr Frank projíždějí na počátku roku 1977 údolím Salt Lake Valley. Společně s právníkem Richardem Giaquem míří do věznice v Utahu, kde jíim byla povolena jediná návštěva bratra Garyho. Rok předtím ho usvědčili z brutální vraždy dvou mormonů, byl odsouzen k smrti a nyní čeká v cele smrti na popravu. Od poslední exekuce však uplynulo již deset let a proto se odsouzený Gary stává terčem značného zájmu veřejnosti. Když prohlásí, že trest přijímá a chce zemřít, jeho matka Bessie i bratři se snaží konečný verdikt zvrátit. Mikal a Frank doufají, že až se s Garym setkají, podaří se jim přesvědčit ho, aby své rozhodnutí změnil a podepsal žádost o milost... (oficiálny text distribútora)

hans500

Na tomto dosti kvalitním a dobře zpracovaném snímku podle skutečnosti, nejvíce zaujme vynikající Giovanni Ribisi ve velké roli. ()

Crocuta

Obstojné televizní ztvárnění příběhu skutečné osoby, dvojnásobného vraha Garyho Gilmora. Jeho osudy literárně zpracoval Norman Mailer v obsáhlém "dokumentárním románu" "Katova píseň", za který obdržel v roce 1980 Pulitzerovu cenu. (Česky kniha vyšla v Českém literárním klubu v roce 1992). ()

rockwoman

"Možná jsem nikdy nepotkal ducha, ale anděla a ten si mě oblíbil." ...Režisérka Agnieszka Holland se nechala inspirovat vzpomínkama novináře Mikala Gilmora,nejmladšího bratra dvojnásobného vraha Garyho Gilmora, který byl prvním popraveným Američanem po rozhodnutí Nejvyššího soudu obnovit v roce 1976 trest smrti. V dětství si byli pořád vzdálení, až pár posledních společně strávených návštěv ve vězení jim dalo šanci se vzájemně pochopit a najít k sobě cestu. ()