Flipnic

Initial D je úspěšný japonský anime seriál, který se skládá ze dvou seriálů, tohoto filmu a posledního seriálu. Pustil jsem si nejdříve film, než se dostanu ke sledování seriálů, abych věděl, o co jde a do čeho jdu. Third Stage je super. Děj je sice naprosto tuctový a jednoduchý, ale provedení výborné. Mladík vlastní nadupanou káru, která ale na první pohled působí levně a zastarale (trueno ??). Během filmu ho vyzívají k závodění různé postavy s různými nadupanými kárami a on to všem natře. Je to hlavně o těch závodech, které jsou perfektně animačně zvládnuty a člověka to prostě baví... Do toho ještě malá love story a odkaz na další sérii. Pro příznivce japan anime, ostatní to asi nepoberou ... ()

CarnTheNunya

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!: Proč to sakra nemohlo být takové už předtím? Možná Initial D spíše mělo od začátku být série celovečerních filmů? Tady se to konečně i díky tomu, že se jedná o celovečerní film vylepšilo i vizuálně, sice se vrátila jednodušší stylizace z první série, ale díky lepší animaci se na to dá dívat a ty ksichty už jsou na celkem OK úrovni, no a co si budem, proč by to taky nevypadalo lépe, když se toho i ujalo pravděpodobně lepší studio? Je to konečně zábavnější, akčnější a nápaditější. Příběhově je to sice dost o ničem, protože celý ten film je o tom, že se Takumi rozhoduje nad tím, zda se připojit do závodnického týmu, který chce složit starý známý Takahaši Rjósuke, ale dějí se tu zajímavé věci a konečně jako by některé postavy začaly být trochu víc uvěřitelné. Takže fajn, jde se na to, Initial D se ponasnažím dokoukat, i když se bojím, aby se to zase pokračováním v podobě Fourth Stage zase neposlalo do pytle. ()

Hulkee

Třetí stage japonského anime, která navazuje na předchozí dva seriály a funguje jako předmluva k následující čtvrté stagi. Zpracování jako skoro dvouhodinový film je mnohem lepší než klasické dvacetiminutové epizody, protože dává daleko lepší možnost soustředit se na to důležité a totiž závodění. Třetí stage funguje jako zakončení a přelom v ději initial D, kdy se uzavírá děj rozvinutý v prvních dvou stagích, takumi dospívá a posouvá se dál a stejně tak všichni okolo něj. Uzavírají se všechny volné konce a začíná se pomalu rýsovat děj čtvrté a páte stage. Animačně se initial D znatelně posunul a pořád posouvá, hudebně se taky změnil, měl jsem raději původní hudbu, která závodům opravdu dodávala šťávu, ale toliko subjektivní pocit. Jako celek do sebe pořád skvěle zapadá se zbytkem sérií a proto dostává ode mě pět hvězd. ()

Melios

[SPOILERY] Tretí stage už len zdokonalil to, čo nestihla dotiahnuť druhá séria. Vďaka svojmu kratšiemu rozsahu teda neostáva čas už na žiadne zbytočné odbočky a príbeh vám je podaný, čo najviac po lopate ako to, len tvorcovia dokázali. Dočkáte sa tu šialenejších a urýchlenejších akčných, závodných sekvencií, (niektorých dokonca až tak absurdných, že sa úsmevu nevyhnete) ale aj určitého posunu vzťahu Takumiho a jeho kamošky Mogi. Zároveň vám film ponúkne aj dlhodobejší pohľad na tento kreslený svet a tak vám ukáže aj celkom vydarené sviatky. Tvorcovia opäť posunuli latku o niečo vyššie ako predtým. ()

• V tomto filmu Takumi porazí Mitsubishi Lancer Evolution 3 (Kyoichi – tým Emperor), se kterým prohrál ve druhé sérii a Toyotu MR2 SW20 (Kai Kogashiwa). Při pronásledování řídí únosce Natsuki Toyotu Celica Turbo GT-Four ST-205. (Martin_Happy)