Ahí va el diablo

• Kanada Here Comes the Devil (viac)

Manželský pár sa spoločne zo svojimi deťmi vydá na výlet do Tijuany. Tam však v jednej jaskyni stratia svoje deti. Rodičia po nich ihneď začnú pátrať, no deti sa onedlho záhadne a bez vysvetlenia objavia. Manželia však časom zisťujú, že s ich deťmi nie je niečo v poriadku a už nie sú také, ako pred zmiznutím. Domnievajú sa, že sa stretli s niečím neľudským a desivým, čo parazituje na ich duši a teraz to dorazilo spoločne s nimi až do ich domu. (kubqo)

dr.horrible

Začne to peknou (aj keď úplne zbytočnou) lezbickou scénkou a potom nastúpi atmosféra, erotické dusno, neistota, strach, panika .. Jeden z tých mála fiilmov, ktorým by úplne stačilo byť iba znepokojivý a ono to má ešte dobré lakačky, pointu, vtiahne vás do deja, bojíte sa o jeho postavy a celý čas vedie k nepríjemnému koncu, ktorý asi inak dopadnúť nemohol. Nebolo by to tak pôsobivé. 90% a nečakaná pecka. Bogliana si musím napozerať .. ()

pornogrind

Už to tady bylo napsáno víckrát, ale stejně to musím zmínit i já. Co se týče A.G. Bogliana nikdy nevíte s čím příjde a co od něho čekat. Někdy mu to vychází méně a někdy více. Here Comes the Devil je zlatým středem. Určitě má film spoustu much, ale má i co nabídnout. Je tu sice evidentní nízký rozpočet, což ale zároveň nahrává vyslednému špinavému vizuálu. Tenhle snímek má většinu stopáže takovou podivnou, nepříjemnou, znepokojující atmosféru. Povedla se i vražda kde je vidět, že gore efekty Boglianovi nejsou cizí ( což příkladově ukázal ve filmu I'll Never Die Alone ). Mým uším zalahodil i song doprovázející závěrečný titulky. Ve finále sice nejsem nadšenej ale ani zklamanej. Za mě je tohle určitě zajímavej a koukatelnej průměr, kterej má co nabídnout. ()

*CARNIFEX*

Manželskému páru sa počas dovolenky nečakane zatúlajú obe dospievajúce deti. V momente keď strácajú veškeré ilúzie z ich návratu, privezie ich policajná hliadka. Po pár dňoch si všimnú, že s ich správaním niečo nie je v poriadku. Čo sa im počas noci kedy boli nezvestné vlastne prihodilo? Tento snímok ma veľmi pomalý rozbeh. V prvej hodine zaujme jednou výbornou gore scénou. Trošku málo, nie? Následne sa síce atmosféra predsa len zlepší, ale že by sa jednalo o nejaký hororový zázrak dosahujúci úroveň takmer 70%, to ma teda dosť prekvapuje. Snímok totiž neobsahuje jednu poriadnu atmosferickú scénu, ktorú by si divák zapamätal, ktorá by ho aspoň trošku vystrašila. Áno, áno, je v skutku pekne natočený a zo strany aktérov pomerne slušne zahraný, ale tak toto je horor? - 50%. ()

EvilPhoEniX

Že by Mexická revoluce hororů? Here Comes the Devil je definitivně Boglianův nejlepší počin a zde platí pravidlo za málo peněz hodně muziky! Skvěle využívá atmosféru pochmurného a špinavého Mexického zapadákova, Film je hodně znervozňující,napjatý,nepředvídatelný a znepokojující. Je zde také mnoho sexuálního napětí,jedna výtečná over the top gore scéna,nepříjemný zvukový doprovod a celková atmosféra filmu mě silně pohltila. Jsem hodně spokojený, Bogliano se s tím popral slušně.75% ()

darkrobyk

Příjemné překvapení. Démonický horror, který se v jistých momentech mění na erotický - lesbický sex, sex v autě, incest...včetně pěkné symboliky - zatímco si manželé užívají v autě, sledujeme v okamžiku průniku v prostřizích děti, co vstupují do jeskyně v podobě vaginy... Než mi tvůrci prozradili, jak se to s dětmi má, uvažoval jsem o variaci na Vesnici prokletých. Znepokojivý, chvílemi až minimalistický snímek, kde se moc nemluví, postavy spolu téměř nekomunikují a divák tuší, že tohle nemůže skončit dobře. Závěrečný song zvracejících satanů během titulků leckoho nejspíše dorazí... ()