Uplynulo už niekoľko rokov odvtedy, čo sa Bandita (Burt Reynolds) s Cledusom (Jerry Reed) preslávili prepravou nákladu alkoholu za 28 hodín z Texasu do Georgie. Bandita teraz žije len zo slávnej minulosti, kým za ním neprídu Veľký Enos a Malý Enos (Pat McCormick, Paul Williams), aby mu ponúkli novú špeciálnu prácičku. Tentoraz má v Miami na Floride vyzdvihnúť zásielku – živého slona – a v časovom limite troch dní ho dopraviť do Texasu. Odmena? 40-tisíc dolárov. Je jasné, že Bandita neváha ani minútu a Cledus sa tiež nedá dlho prehovárať. Je jasné, že cestu skomplikuje nafučaný šerif Buford T. Justice (Jackie Gleason)... (TV JOJ)

ostravak30

Druhý film už nemá takové grády jako jednička. I proto, že jen máloco se vlastně změnilo. Sešla se celá parta a vše začíná nanovo. Zase honičky, šerifův pitomý syn a velký a malý... Těhotná slonice je přeci jen originální zboží, ale přeci jen už nenabízí takové možnosti pro manévrování během filmu. I jednotlivé honičky mi přišly trochu jednotvárnější. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil. Na scénáři se nově podílel Brock Yates, který následně s Halem Needhamem spolupracoval ještě dvakrát. Všichni tím ale banditovský dvojboj vzdali a na trojce již nedělali. Závěrem dodám, že fajnšmekři hledající chyby mohou jednu najít, když všichni zastaví z důvodu, že slonice bude nejspíš rodit. Na kapotě auta Bandity je vidět docela dlouho odraz mikrofonu. ()

MickeyStuma

Bláznivě rychlá road-movie režiséra Hala Needhama  se svěží energií a úžasným až groteskním humorem tímto vstoupila do druhého kola a, v podstatě, se stejným a jednoduchým příběhem. Jen už to nějak není ono. Z námětu se ždímá co se dá, avšak stejně se jen  jedná o další etudu všelijakých vtípků a hlášek, které jsou již, chtě nechtě, prostě v tohoto počinu očekávány. Takže kromě silničního dobrodružství šíleného a věhlasného šoféra pod přezdívkou Bandita a jeho spolujezdkyně, tu opět vystupuje také šerif Buford T. Justice of Portague County se svým synem, kteří se starají o komické situace a hlášky. Ano, opět tedy minimální děj, minimum postav a bláznivá automobilová honička s úžasnými kaskadérskými kousky. Stejně jako v předchozím snímku je i zde vše dokonale načasované a pevně se držící zdrcující rytmus, jehož vlivem neexistuje jediného hluché místa. Ale bohužel, dané očekávání se prostě již nějak minulo účinkem. Snímek sice opět pobaví a přivodí úžasný filmový zážitek, ale už ne tolik, jako ten předchozí. ()

Gilmour93

Bombardování hnojem pokračuje. Nevím, co si všichni stěžují, mně to přišlo stejně pitomé a infantilní jako jednička. Akorát se navíc týrá slonice, dementní šerif Justice má rychleschnoucí vozidlo a jeden z největších lidovejch hrdinů Ameriky má opravdu seriózní problém. Jeden by řekl, že s chlastem, ale stačí se podívat na nápisy na fešné červené bundě a je jasné, že se jedná o přebujelé ego. Naštěstí jsou tu ale slzy 4,5 tunové dámy, které jej ve finále vyléčí. Předpokládám, že tak na deset minut.. Záběr chobotu mezi nohama Burta Reynoldse z hlavy jen tak nedostanu.. ()

bittrich

Oproti prvnímu dílu šla kvalita strmě dolů. To co bylo nejlepší na jedničce (to jak se všichni řidiči znají, navzájem si pomáhají a vznikají při tom vtipné situace), to zde už nehledejte. Celý film je takový infantilní, pro jednoduššího diváka (ve třech letech to byl můj nejoblíbenější film, obávám se, že v té době jsem byl cílovou skupinou). Na celém filmu je asi nejlepší scéna v poušti, ovšem ta celý film bohužel neutáhne. Je to tak na jednu hvězdu, druhou dávám z nostalgie. ()

Han22

A mě se druhý díl líbil stejně jako první. Bandita tentokrát převáží těhotnou slonici, polda se za ním vydává víceméně ze sportu a oba nevynechají jedinou příležitost setřít toho druhého. S nimi se vrací i ostatní - syn je ještě dementnější než v prvním díle a táta ho opravdu nešetří, objevují se dva bratři, samozřejmě nechybí Cletus, Enosové a Žabka. A všichni hláškujou, stírají se a občas něco zdemolují (horská dráha :D). Do party přibývá Dom DeLuise jako chlastající skorodoktor, hrdina prochází krizí sebedůvěry a sobectví a s Žabkou obnovují vztah a na všech hercích je vidět, jak si to ohromně užívají. Jediná výtka je že je to opravdu hlavně komedie a skoro vůbec závodní film, ale to bohatě vynahradí parádní destruction derby ve finále poldové vs. kamioňáci. Tak si trošku nadhodnotím, protože jsem se bavil od začátku do konce a 54% si to nezaslouží. ()

• Ve filmu zazní jméno Arnold Schwarzenegger. Bandita (Burt Reynolds) docvičí tlaky v lehu na lavici, vstane, popojde, udělá ramena a řekne: „I got to quit this soon... or I'm gonna end up looking like Arnold Schwarzenegger.“ Dalo by se to přeložit jako „Musím přestat... nebo budu vypadat jak Arnold Schwarzenegger.“ (Rominator)
  • Scény s Jackie Gleasonom boli natočené ako prvé, pretože bol chorý a chcel prácu na filme dokončiť čo najskôr. Vo filme zahral hneď tri postavy: Buforda T. Justice, Gaylorda Justice a Reginalda Van Justice. (m.a.t.o.)
  • V dobe premiéry filmu mal Burt Reynolds záujem stvárniť hlavnú úlohu Banditu aj v ďalšom pokračovaní, no nakoniec si v trojke (1983) strihol iba cameo. (m.a.t.o.)