Ben & Arthur

všetky plagáty
USA, 2002, 85 min

Ben a Arthur jsou homosexuální milenci, kteří mají před svatbou. Vše jde téměř podle plánu do doby, než do děje vstupuje Arthurův silně věřící bratr Victor, který se nechce s jejich sexualitou smířit. (sitmin)

jiri.twist

Jen absolutně odstrašující recenze na IMDb a pověst tohoto filmu mě přiměly se na film hned podívat. Co mám napsat … i když nedoporučuji, tak vlastně zvědavci a recenzenti by se měli kouknout. Amatérský film kolikrát je lepší, než od kdejakého „profíka“, ale tady tomu tak opravdu neplatí, viz na netu již zmiňovaná svatba Bena a Arthura „pod palmami“ ve Vermontu, když tento stát USA hraničí s Kanadou, jejich zhrzelé protějšky (u prvního exmanželka, u druhého bratr), vzájemná bratrovražedná scéna místo nervydrásajícího dramatu mi při spíše pomínala komedii-parodii. Dvojku dávám jen za příběh, který ovšem nebyl správným směrem rozvinut. Jediné pozitivum byla fyzická sympatičnost Bena (J.B.Gabel). 2111 ()

sitmin

Podivný amatérský snímek Ben & Arthur je dnes již mezi filmovými masochisty dobře znám a už se pomalu dostává i k našinci. Co se filmařství týče - všechno špatně. Scénář nedával absolutně smysl, herci příšerní, neustále koukající do kamery, zvuk jako z rodinné videonahrávky, zkrátka děs. Ale to vše dohromady je velmi zábavné a šokující a proto náročnému divákovi zcela doporučuji. ()