Parta děcek odvedle si nenechá od nikoho nic líbit! Ve jménu všech dětí neváhají bojovat za tak důležité věci, jako je zůstat vzhůru celou noc, sníst tunu bonbonů na posezení a postavit superbunkr na Měsíci. (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Děti odvedle. Poušt se kliděn i do dobrodružství, které jim umožňuje prožívt jen fantazie, ne dosavadní a zdá se, že ani budoucí um dospělých. Dětem od vedle nestačí pět kilo bonbonů, snědí rovnou tunu; nestačí jim učit se aktuální možnosti kosmonautiky, ale rovnou staví na Měsíci, kde není pro člověka vhodná atmosféra bunkr, a rovnou super atd. Za statečné je nepovažuji, protože mi předkládané důkazy o jejich statečnosti nestačí.***(3.10.2010) ()

Zodd

Viděl jsem možná... 20 epizod? Aspoň do určité míry anti-mentorismus, který netlačí na pilu, ale mlátí s ní jako s kladivem. Cartoon Network 2. pol. 90. let a začátkem tisíciletí se vyznačoval inovátorskou rebélií. Vyráběl většinou něco, co by se dalo považovat za pořady pro dospělé velice chytře převlečené za cartoony pro děti, zcela úmyslně. Rodiče buď vtáhnou více než děti či naopak rozčílí. KND není výjimkou, ale přehnalo se to tady. Je tam spousta odkazů na kultovní filmy a zajímavě napsaný svět, ale nadsázku většinou špunti postřehnou jednou za uherský rok. Pro ty jsou tu cool postavy a relativně mnoho křičení. A teda - pro koho to je? Děti si mohou vzít příšerný příklad (občas seriál dá najevo, že to tak nemyslí, ale měl by častěji, prostě srozumitelně předvést premisu cílovce) a dospělé může rozbolet hlava, aspoň s obvyklým pohledem na věc. Některé epizody jsou o vztahu hlavní postavy s otcem, ale na prominutí to nestačí. Poslední epizoda odhalí nepříjemnou pravdu o Delightful Children of Down the Lane, čímž celý seriál nehezky pohřbí. Navíc se mi zdá, že je mostem mezi 90-kovou a 00-tou érou toonů. Když se vrací na scénu jakoby 80-kový trend merchandize-driven akčních animovaných seriálů, ale většinou bez srdce i hraček, naopak s cool dětičkami a uječeností do menší či větší míry. A s nesmyslnými online flash hrami na webových stránkách svého kanálu. V té poslední dekádě přišla další animovaná renesance (ty Gravity Falls, Adventure Time, Steven Universe, i restart Kačerů apod.) i paradoxně přes samé hollywoodské natahování a rebootování, ale budu radši, když o tomhle animáku neštěkne pes. ()

• V epizóde “A.R.C.H.I.V.E“ sa ukázalo, že hlavné postavy žijú v meste Cleveland v štáte Ohio. (Lyrer)
  • Seriál původně vzešel z konceptu plánovaného seriálu Kenny and the Chimp, kde členové Sectoru V měli být původně protivníky, kteří znepříjemňují Kennymu život. Z Kenny and the Chimp byl však natočen a zpřístupněn jen pilot "Diseasy Does It", kde se členové Sectoru V nevyskytují, ale objevuje se postava Profesora XXXL, který se stal i regulérní postavou seriálu Codename: Kids Next Door (od r. 2002). V pilotní epizodě "No P in the Ool" seriálu Pětka statečných mají mezi dětmi u ohrazeného bazénu cameo Kenny a Chimpy, postavy z krátkého filmu "Diseasy Does It". (Zodd)
  • Zlá sestra Numbuh 5 je pomenovaná podľa herečky, ktorá dabuje obe postavy, teda Cree Summer. (Lyrer)