Po dlouhém trestu odnětí svobody se indián z kmene Papago (Burt Reynolds) vrací do své rezervace, aby našel zabijáka svého bratra. (Karlos80)

Karlos80

Burt Reynolds - jako indián z kmene Papago, který se vrací ke svému lidu po odpykání dlouhého trestu za zločin, který nespáchal. Reynoldse čeká dlouhé a krvavé pátrání po skutečném vrahovi, kdy se chce nadobro očistit z vraždy vlastního bratra. Křehký, krásný a dojemný milostný příběh, film o lásce a pomstě, výborná studie charakterů, k tomu nějaká ta chmurná skutečnost, v určitých bodech trochu pomalé, ale celková filmová stopáž je docela krátká, takže to není problém překousnout. Pro většinu lidí asi naprosto neznámý tv-film (jedna z nejlepších prací vůbec, v USA jde dodnes o velmi oblíbený film), který vyšel samostatně i na DVD a který doporučuji především fanouškům Burta Reynoldse v jeho nejlepších letech. Krásná a jemná Inger Stevens jako jeho partnerka, možná ještě lepší (ve finále - beze slov - naprosto luxusní). Byla to zároveň její poslední role. Působivé a subtilní herecké výkony, skvělý scénář a pěkný hudební doprovod, asi to nejlepší zde. Tenhle snímek si zaslouží určitě větší a širší pozornost, za mě pěkné 3*. ()