Jednoho dne se pět studentů vplíží na záhadnou loď. Jsou pronásledováni svým učitelem a ředitelkou školy. Na palubě potkají androida Thelmu, která jim prozradí, že loď je napůl živá a jmenuje se Christa. Sotva se ale setkají, zjistí, že se loď blíží k díře, která je později uvězní v dalekém vesmíru na celých sedm let. Při cestě domů se setkají se spoustou cizích lodí a nepřátel, které společnými silami přemohou. Původním osazenstvem jsou Harlan, atletický vůdce ze země, Catalina, saturňanka s duhovými vlasy a supersonickým křikem, uraňan Bova schopný vytvářet elektřinu, merkuranka Rosie vyzařující teplo, andromedan Radu se supersílou a sluchem. Později se k nim přidá i Catalinina imaginární kamarádka z jiné dimenze Suzee schopná telepatie a vtělování. (rala)

silentname

Ešteže tu máme Youtube. Alebo teda na väčšinu vecí a toto je jedna z nich. Keď som mal asi 12 tak som "Space Cases" pozeral pravidelne. Vďaka SuperMaxu. Opäť kanadská výroba a rokmi neskôr to je v niektorých epizódach vidieť. Kanada sa nebráni ísť trošku temnejšou cestou a ponúknuť aj mladším divákom niečo silnejšie než ich americkí susedia, ktorí sa snažia ísť čo najbezpečnejšou cestou. Tu sme mali aj momentky, kedy sa naše postavy dostali do skutočného nebezpečenstva, alebo bolo nutné si prejsť silnými momentkami. Ako bol napríklad aj záver prvej série, keď sme sa museli rozlúčiť s jednou členkou posádky. Ale zase sme za ňu dostali veľmi dobrú náhradu. Kto seriál sledoval vie, a kto nie, spoilery do komentov nepíšem. Vyšlo to v roku 1996 kedy ešte CGI nebolo na takej úrovni ako dnes a vďaka tomu mnohé efekty vyzerajú veľmi chabo. Veľmi sa mi páčia interiéry lode. Tie sú skvele predstaviteľné. Dizajn lode super, no je veľmi dobre vidieť, že sú to počítačové animácie. Verím, že dnes by to vyzeralo oveľa lepšie. Aké sú decká? Myslím si, že veľmi dobre pracovali s tým čo mali pred sebou. Okrem toho sa tu objaví aj Walter Jones, ktorého si môžeme pamätať aj ako pôvodného čierneho Power Rangera. S ním je vždy o komédiu postarané. A platí to aj tu. Dobrodružstvá ako také boli podľa mňa často veľmi zaujímavé a dosť originálne. Takže ako decko ma to veľmi bavilo. Dnes som si pár epizód pozrel a to čaro sa toho stratilo. Okrem toho je škoda, že seriál nepokračoval ďalej treťou sériou. Pretože záverečná epizóda určite nemala byť posledná. Neviem či za to mohli čísla, alebo čo, každopádne máme tu len 2 série. A bol potenciál na to, aby sme toho videli viac. Hovorím si aj či by nebol super nápad, keby tento projekt niekto zoberie a spraví sa remake. Bol by som plne otvorený tomu, aby to niekto znovu prepracoval a priniesol nanovo. Tá kreativita seriálu stále aj po rokoch vyniká. Dospelí by si to asi neužili, ale ak by boli vo veku ako som bol ja keď som sa so seriálom spoznal, určite by si ich to dokázalo získať. Takže moje hodnotenie je asi navýšené o nostalgiu a kreativitu série, no nemôžem povedať, že by ma to po rokoch nebavilo. Len nemá to už to isté čaro ako kedysi. Najviac tomu asi ubližujú tie hrozné efekty. Ale ešte na záver treba poveda, že som mal vždy veľmi rád "zvučku". Jedna z mojich najobľúbenejších. Hodnotenie: B ()

MM11

Už to jsou dlouhý léta zpátky, ale jen tak mlhavě si na tuhle záležitost vzpomínám. Obsah nelže, je z něj i poměrně patrné, jak infantilní to bylo. Teenagerská posádka složená z dětských tvářiček na jedno použití (vyjma schopné Jewel Staite a Strážci vesmíru odkojeného Waltera Jonese) letí jednou sem a podruhé tam, občas se někde sekne či někde ztroskotá. Zápletky naivitou vypůjčené z nejarchaičtějšího Star Treku udržuje v mezích norem schopná formální stránka. Hold, v roce 1996 asi klučina u obrazovky nemohl čekat závratnější efektní kousky a s příběhem náročnějšího ražení by si příliš boural hlavu. Takhle dostal, co potřeboval. Místy vtipné a nevtíravé dobrodružství než objevil Star Trek či třeba (v horším případě) Andromedu. To všechno však nic nemění na tom, že SuperMax dovedl vypustit do světa i schopnější věci než Space Cases (u nás Hvězdná akademie). Inu, zašlé časy... ()

• Castingu na roli Rosie se zúčastnila Jewel Staite, nakonec roli získala Paige Christina. (Cheeker)
  • Suzee (Rebecca Herbst) pochází z jiné dimenze a žije na planetě Yensid, což je Disney pozpátku. (Cheeker)