Volné pokračování inscenace Ohnivé ženy. Duše čarodějnic Marty a Magdalény, upálených v 17.stol. se dostanou do těl dvou členů skupiny rozkrádačů starožitností. Marta je nyní odbornicí na starožitnosti a Magdaléna ke svému zděšení tělem mladého muže z prodejny starožitností. Kromě čachrů - výměna za napodobeniny -se chystá skupina ke krádeži cenného obrazu z muzea.Jeho zaměstnankyně Boženka ho má vyměnit za kopii. Uprostřed akce dojde v muzeu k výbuchu plynu a tak naše ženy přijdou k tělům. Trvá jim dost dlouho než přijdou na to, že se dostaly mezi lapky. Zdrcená Magdaléna nezvládne roli muže, jehož milenkou je právě Boženka a raději tělo opustí. Marta je spokojená s rolí manželky ředitele muzea a v touze zalíbit se mu a pomoci mu ke kariéře, nechtěně ho zkompromituje. A tak i ona, stejně jako bakalář Janek, tentokrát v těle fotografa, tělo opustí. Ale podaří se jim, ženám poučeným již v 17.stol., odhalit včas podvody a chystanou loupež. (Česká televize)

zdeny99

Zmizl Roden (tedy až na posledních tři minuty) a s ním i to pindání Veškrnové o něm z prvního dílu a hned se mi to víc líbilo. Trapně napsanou duchařskou romantiku, ve které neustále oplakávala Veškrnová svého milého nahradil o hodně lepší děj z muzeu, v němž dochází k záměnám originálů s falsifikáty. Scénář i technické provedení není již tak slabé jako v prvním díle. Přesto i tak se po více jak 30 letech jedná o naivní televizní podívanou. [1323. hodnocení, 20. komentář, 55%] ()

MM_Ramone

Po diváckom úspechu duchársko bosoráckej televíznej komédie "Ohnivé ženy" natočil režisér Zdeněk Podskalský starší volné pokračovanie "Ohnivé ženy sa vracajú". Jana Hlaváčová a Dagmar Veškrnová si opäť zahrali dve čarodejnice, ktoré sa tristo rokov po svojej poprave ocitli v socialistickom Československu. Je to na rovnakej úrovni ako pôvodný film. Nápad zaujímavý, nevšedný, ale technické, scénaristické a filmárske prevedenie nič moc. ** ()

kingik

Zhruba v obdobném duchu jako první díl z této trilogie, možná dějově rozvinutější, s ještě větší crazy snahou. Důležité bylo, že se příliš nic neměnilo od daného konceptu. Režisér a herci zůstali ve stejném složení, ale občasné nenápadité vyřešení některých potenciálně dobře vyhlížejících situací, bylo jen na škodu. Z tohoto pohledu byl první díl lepší, tenhle zase měl větší spád. V celkovém hodnocení to vychází zhruba nastejno. 60% ()

Detektiv-2

Volné pokračování zábavné komedie Ohnivé ženy. Tento díl se mi zamlouvá o trochu méně než předchozí, ale i tak dokáže pobavit. Trochu mi neseděla Dáša Veškrnová v roli muže, ale i tak působila komicky a to přece jde. Líbila se mi změna prostředí oproti prvnímu dílu, ale dějově o něco slabší. I přesto hodnotím 4* protože zkrátka Ohnivé ženy patří k mým oblíbeným stálicím už od dětství. ()

topi

Asi nejslabší díl této zábavné trilogie. Duše upálených čarodějek Marty a Magdy se tentokrát ocitnou v tělech zlodějíčků, kteří chtějí vyloupit jedno starožitností. Magdina duše dokonce skočí do mužského těla a její transformace je teda fakt hodně crazy. Ale to už jsme u Zdeňkových veseloher na bláznivé a absurdní situace zvyklý a já jen dodám, že v této části se to jimi hemží asi nejvíce. ()