Víte, jaká je reakce kaskadéra Sonnyho Hoopera, když se dozví, že rekord ve volném pádu je 223 stop? "Skočím 224," odpoví. Burt Reynolds hraje v tomto filmu špičkového hollywoodského kaskadéra - "padajícího muže" Hoopera, který právě pracuje na filmu Špión, který se smál nebezpečí. Jeho starostlivá žena (Sally Fieldová) doufá, že je to jeho poslední film. Nováček v kaskadérském týmu naléhá na Hoopera, aby se pokusil v raketovém autě provést vrcholně nebezpečný skok. Jako obvykle se však Sonny chce smát poslední. "Prováděli jsme takové kaskadérské kousky, o kterých jsem si kdysi myslel, že nejsou možné," řekl o filmu Hooper jeho režisér Hal Needham. Stejně jako sám Sonny, nepřináší tento film o nic méně než to nejlepší. (Warner Home Video CZ)

Oxymoron

Kaskadéřina byla na konci osmdesátek v kurzu a tak se producenti rozhodli, že by to chtělo nějaký film o kaskadérech plný akčních scén natočit. Ale že by akční scény měli pospojovat nějakým chytřejším příběhem, to už asi nikoho nezajímalo. Nebýt toho, že krom kaskadérů frčely v těchle letech také krátké šortečky pod zadek a ve filmu hrála krom Reynoldse i krásná Sally Field právě do takových šorteček oděná, asi bych to do konce nedokoukal :) ()

LexBarker

Takový příjemný filmeček z prostředí natáčení. Nekomplikovaný děj, sympatičtí hrdinové a poměrně vtipné scény dělají z filmu pohodovou zábavu na běžný večer, kdy se vám nic nechce, jen se lehce pobavit. P.S. A pochopitelně nostalgie pro nás, kteří jsme film viděli zkraje osmdesátek, kdy se u nás promítal. ()

pedrossa

Nenáročná věc o jednom z nejatraktivnějších povolání v chlapským světě. Kým by chtěl být kluk raději? Brunem Ferrari, nebo Michelem Gaucherem? Ve filmu o amerických kaskadérech bych nečekal filozofický hlubiny - a taky tam nejsou. Pakliže je tam někdo čeká, vypovídá to o něm, ne o filmu. Vzkaz pro uživatele vitekpe: ten skok autem je AUTENTICKEJ, v 90 roce jsem mluvil s amíkem jménem Bobby Ore kterej to skákal - měl jsem čirou náhodou možnost doprovázet muzikou jeho parádní stunt car show. (mimochodem jeho jméno v nezkrácený verzi Bob Orrison je i v titulcích). Ore si mimochodem říká, aby se odlišil od Bobby Orr - superhvězdy NHL. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nebojíš se ničeho, co chodí, mluví a kope. Proč se bojíš doktorů?" Tak na to znám odpověď: dokud nenavštívím doktora, tak jsem zdravý. To, že občas někam skočím nebo spadnu a pak mě bolí záda, to je přece normální. Vím to já a ví to i Sonny Hooper. Já jsem si tedy užíval jeho lehkovážný přístup k životu a bavil jsem se přitom, i když ten snímek byl tak nějak o ničem a jednom velkém skoku. U mě dobrý. ()

nash.

Bezstarostná zábava, která s realitou kaskadérských čísel ani natáčením filmu nemá mnoho společného a jejím jediným smyslem je pobavit. Burt Reynolds si stárnoucího věčného kluka užívá naplno, dodává nenáročné oddechovce odlehčený šmrnc a svým způsobem vzdává hold filmové profesi, která už má léta největší slávy za sebou, nahrazena dnes hromadou pixelů. Pro mě současně nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem byl Hooperem nadšen. ()