Agent FBI Joel Campbell se tři roky marně pokoušel dopadnout sadistického psychopata Davida Allena Griffina, který v Los Angeles vraždil osamělé ženy. Poté, co vraha vyrušil ve chvíli, kdy chtěl zabít jeho milenku Lisu a přesto nedokázal zabránit její tragické smrti v plamenech se Campbell nervově zhroutil, opustil službu u FBI a přestěhoval se do Chicaga. O marném stíhání, o tom, jak Gridffin dívky dlouho tajně sledoval, jak vždy vnikl do jejich bytu, kde je nutil tančit a pak je uškrtil strunou vypráví své psychoterapeutce Polly Pellmanové. Když se Campbell vrací domů, narazí na policii, která zajišťuje místo vraždy mladé ženy. Baví se s detektivem Hollisem, který má vyšetřování na starosti, ale tvrdí, že ho případ nezajímá. Když však doma otevře obálku, která přišla před několika dny, objeví uvnitř fotografii a vzkaz, pochopí, že vrahem byl Griffin, který ho v Chicagu vypátral a nyní ho nutí, aby se znovu zapojil do vyšetřování. Cambell informuje vedení FBI, ale odmítne se znovu zapojit do pátrání. Griffin mu však zatelefonuje a pošle mu fotografii své budoucí oběti. Dívka pracuje v jednom fotoservisu a Campbell dostane od vraha čas na to, aby ji našel a zachránil. Nyní se zapojí do pátrání po dívce a skutečně se mu s pomocí jedné ze zvětšenin podaří zjistit její totožnost. Telefonuje jí, aby ji varoval, telefon však zvedne Griffin, který dívku právě zabil. Další den chladnokrevný vrah nastoupí ke Campbellovi do výtahu a zjistí, že se léčí u Polly. A tak se u ní přihlásí jako nový pacient a policii pošle další fotku budoucí oběti. Policii se opět podaří zjistit, o koho se jedná _ je to dívka Jessica, která utekla z domu a žije na ulici. Campbell shodou náhod narazí na jejího přítele a donutí ho spolupracovat. Policie spěchá na místo, kde dívka přespává, přijde však opět pozdě. Griffin dívku zabije a po dlouhé honičce, která skončí výbuchem benzínové stanice, policii unikne. Campbell se opět zhroutí a musí být hospitalizován. Když ho Polly v nemocnici navštíví, Griffin vnikne do její ordinace a ukradne Campbellovu složku obsahující všechny jeho údaje i nahrávky jeho rozhovorů s psychoterapeutkou. Policie dostane další fotografii _ je na ní Campbellova milenka Lisa. U jejího hrobu se Campbell setká s vrahem. Nebojí se, protože má jako rukojmí Polly. (oficiálny text distribútora)

akisha

Slabší nadprůměr. Na takový béčko byla záležitost s traumatem hlavního hrdiny podaná překvapivě dobře a s dobrým ozvučením (písnička hrající při návštěvě hřbitova). Keanu mi svou kreací velmi připomněl svou roli v Giftu, nicméně byl solidní záporák. Škoda, že film nemá atmosféru a místa s napětím střídají místa stagnace a nudy. Sice se párkrát objeví nečekaně dobře zvládnutá scéna, ale ve filmu jich moc není. Konec se sfušovaným a sfušovaně natočeným výbuchem mě taky nijak neuspokojil (i co se týče akce nebo konfrontace obou nemesis). Na druhou stranu mi film pomohl objevit Jamese Spadera, jehož charizma filmu dost přidává. V podstatě by se dalo říct, že jsem to sledovala spíš kvůli lince jeho příběhu, než kvůli lince vyšetřování vražd (která stejně nebyla z poloviny tak zajímavá). A s Marisou Tomei vytváří sympatickou dvojku. Není to vrchol tvorby, ale film, co v pohodě zabaví na jeden večer a člověk se nebude při sledování neustále nasírat, kolik věci mu tam vadí. ()

fantoci

Filmů o šílených seriových vrazích bylo natočeno již mnoho. Tento patří k průměru. Snímek Sleduje Tě vrah dokazuje, že se v USA tvoří filmy jak na rotačce a tím klesá i jejich kvalita. Tvůrci si s dílem dávají méně práce a vůbec se už nezabývají logikou. Například by mne zajímalo, jakým způsobem se onen seriový vrah dostal do kanceláře slečny psycholožky a jakým způsobem ji dokázal po té unést. Něco takového, bez všimnutí různých svědků, v reálu snad ani nejde provést. Tvůrci si prostě s něčím takovým vůbec nelámají hlavu. ()

Fingon

Nechápu, co proti tomuhle filmu máte. Nebýt průměrného závěru (málem jako vystřiženého z české Cesty peklem), bylo by to na pět hvězd. Už dlouho jsem nebyl do filmu tak ponořen jako do The Watchera, herecké výkony jsou skvělé a postavy jsou i dobře napsané. Viděl to vůbec někdo z vás? Nebo to tak pokurvil dabing? ()

LaciLC

Zbytočnosť. Chabý scenár, cca. 5-percentné napätie, (pod)priemerní herci... Film tak uťahaný, až vás to postupne núti k tomu, aby ste zatvorili oči a "oddali" sa driemotám. Verte mi, že neprídete takmer o nič... Existuje pomerne veľké množstvo snímok s podobným základom, no podstatne lepšie spracovaných a zahraných. Tak, tak... Maličkosti ako vzhľad Marisy Tomei za zmienku nestoja... ()

Chuanek

Je pravda, že sem byl trošku zklamaný po shlédnutí, ale když si vemu klady a zápory, tak je to takový filmeček na odreagování, žádné velké lekání, žádné velké vraždění, spíš trošku naivní, až to bolí. Ale tak zase je tam Keanu Reeves, který nalákal nejen mě, abych se podíval na tuhle záhadnou krimi, která ode mě nedostane víc než pár hvězdiček, ale to jen za vtipné scénky, kde něco hoří a Keanu je naprosto v klidu, i když je kolem něj spousta kotlíku s benzínem, nebo scénka kdy si Reeves odjíždí v hořícím autíčku, tohle by měli vystřihnout a udělat z toho pohádku =)) ()

• Úvodní Griffinův (Keanu Reeves) kung-fu tanec na píseň "Dragula" od Roba Zombie je poctou Reevesovu předchozímu filmu Matrix (1999). (akisha)
  • James Spader, který si ve filmu dopřává vietnamské nudle, ve skutečnosti vietnamská jídla nemá rád. (akisha)
  • Někdo zfalšoval podpis Keanu Reevese na smlouvě ke snímku. I když byl podle něj scénář strašný a vůbec ho to nezajímalo, nebyl schopný dokázat, že to není jeho rukopis. Nechtěl se soudit, tak to natočil. I pře svou nízkou kvalitu se film držel dva týdny na prvním místě návštěvnosti v USA. (Reventador)