Mystery Science Theater 3000 je kultovní americký seriál, jehož podstatou je glosování a zesměšňování velmi špatných filmů z americké kinematografie (nejčastěji se jedná o horory a sci-fi filmy z 50. - 80. let). Na projektu, který se natáčel v letech 1988-1999 se podílela celá řada komiků, přičemž celý projekt pochází z pera spisovatele Joela Hodgsona. Seriál se dočkal více než dvouset epizod. Vizuální strana jednotlivých dílů je řešena tak, že divák má iluzi sledování dotčených špatných filmů na filmovém plátně, přičemž před sebou vidí také siluetu jednoho muže a dvou robotů, kteří onen film komentují. (ondrula)

vincent

No zatial som videl len Best of... (asi sedem dielov) na YouTube a asi po minute som mal slzy v ociach. Veeelmi dlho som sa tak nenasmial. Neskutocna sranda, ktoru si vsak najviac uzijete ak mate aky taky prehlad vo filmoch ci v spolocenskych udalostiach (zaber na male azijske dievcatko s komentarom "Woody Allen ask me out."). Vsetko to vlastne funguje na uplne jednoduchom principe troch postav, ktore sedia v kine a komentuju Bckove (C,.. az Ztkove) filmy. Jednoduche veci fuknguju najlepsie a tento serial fungoval asi 11 rokov. Vecna skoda, ze sa to u neas nevysielalo. No kazdopadne, ak viete kde mate hladat, tak to najdete :). ()

DJ Obelix

Narez! Naprosto kultovni zalezitost a nektere seky jsou smrtici. Perlicka: Napsal jsem dotaz do Ceske televize, zda neuvazuji tento serial koupit (naivita byla znacna, ale budiz ;-) a prisla mi odpoved z oddeleni zahranicnich poradu, ze tento format neni v jejich kompetenci a predali to DIVADELNIMU oddeleni :-D ()

Oktavianus

Jedinou hvězdu za to, že - jak píše Zelvopyr - se některé filmy jinak než skrz tento pořad sehnat nedají. Jinak je to maximální kravina a ty "přestávky" ve mně vyvolávají až nevolnost. Jasně, čas od času tam je zábavnej vtip, ale celkově bych tvůrce nejraději rozvěsil do oprátek na větve staletého rozkošatělého dubu, protože vydržet to jejich blbé žvanění celou dobu je nad mé síly. ()

zelvopyr odpad!

MST3K je podle mě hnus. Připouštím, že několik filmů se v jiné než této verzi prostě nedá sehnat (mám takové asi 4), a to se mu asi dá připsat k dobru. Nicméně zábava postavená na tom, že se pustí film a do toho žvaní vtipné komentáře... docela dobře funguje, pokud je ve vaší režii. Tedy když si na zahradní party pustíte projektorem film na zeď domu, otevřete sud nebo něco takového a s kamarády film drbete. Pokud to máte ale vpálené přes film a nedá se oněch "vtipností" zbavit, vadí mi to asi podobně, jako na US seriálech umělý smích. A ještě hůř, že jsou někdy takto zničeny celkem dobré filmy, kde nejde o efekty a kulisy, ale o sdělení. Které je tupě překomentováno hlupákům stylem "hehe, to je ale srandovní ufon, hele na něj"... ()

vegetol.mp odpad!

Upřímně jsem kouzlo tohohle pořadu nepochopil a že jsem se několikrát snažil. Problém je v tom, že komentáře těch tří idiotů nejsou vůbec vtipný. Celý je to asi tak jako by byl člověk v kině a od dvě řady před ním seděli tři dementi a plácali kraviny. A tahle je to každej díl. Jediný plus je chytlavá úvodní znělka. ()

• Původně se show měla jmenovat Mystery Science Theater 2000, později byl název změněn na 3000, aby vyzněl víc futuristicky. (ondrula)
  • Krátce před svou smrtí v roce 1993 plánoval Frank Zappa natočit film s členy týmu MST3K. (ondrula)
  • Vesmírná loď Satellite of Love, na které se celý seriál odehrává, byla pojmenována podle stejnojmenné písně Lou Reeda. (ondrula)