Pohádka o velké lásce, k jejímuž naplnění je zapotřebí překonat mnoho nástrah a překážek, vychází z motivů klasického odkazu našich znamenitých sběratelů a vypravěčů příběhů. Vesnický chasník Libor se zamiluje do dívky, náležející do jiného světa a přes obavy své matky a přes skutečné úklady dívčiny vládkyně si ruku své vyvolené dobude. Cesta, kterou Libor musí za svou milovanou vykonat, je trnitá. Ale, cožpak je v životě něco zadarmo? Režisérka Vlasta Janečková obsadila do hlavních rolí Libora a Čekanky Romana Vojtka a Jitku Schneiderovou. Podstatná část natáčení probíhala ve skanzenu na Veselém kopci u Hlinska a ve vápencových skalách Moravského krasu. (Česká televize)

Radiq odpad!

Hrozná nesmyslnost, ve které jediná zajimavá věc je sledovat, jak Vojtek postupně zarůstá vousem. Timhle blbnout děcka je docela o jejich zdraví. Nesmysly typu: 3 minuty po prvním shledání už plánujou svatbu, mříže jdou urvat rukama, skřet umí padat na skálu tak, že se za chvilu otřepe a je živej, vlasy jdou použít jako lano, kulisy ve studiu padaj umělohmotně, herecké výkony (hlavně Hofmanová) uplně debilní, ale za většinu z toho může asi režisérka, hej nemá cenu to tady vypisovat, je to prostě strašny... ()

rakovnik

Televizní pohádka, která zapadá do současné tvorby. Bohužel. Naivní přihlouplý příběh, tragický výkon hlavních představitelů (u soustružníka Vojtka očekávatelný, u Cibulkové již méně), dabovaný trpaslík a nudný děj ironicky bez děje...hlavní hrdina překonává obrovské trable: odnese zbytečně pár větví, vyleze na skalku, uhne kamenům, při tom zachrání trpaslíka otřením červené barvy z čela...chudáci děti, ještě že máme pohádky z dob minulých. ()

Mertax

To, že Janečková je už dávno za zenitem, snad ani není třeba psát. Po 50 tv pohádkách prostě nejde udržet úroveň. Když vám je 8 let a čekáte po nedělním obědě na pohádku, berete s povděkem cokoliv, co není černobílé. Kvalitativní rozdíl jejich pohádek ale rozeznají i děti. Nostalgicky vzpomínám na Čertova švagra nebo z těch novějších na vtipnou pohádku O princezně Sorfarině. Zakletý vrch je i na brněnskou studiovku/lesovku docela slabý kousek. R. Vojtek šplhající po sádrokartonové skále ovšem fakt stojí za vidění. V. Cibulková je úžasně krutá a sexy čarodejnice, co ráda mučí a zabíjí. J. Scheiderová alias Čekanka je prostě taková naivní copatá blbka, což ale koresponduje se zkušenostmi postavy, protože komunikuje s cizími lidmi poprvé v životě. Triky nejsou nějak strašné,kostýmy poměrně dobré, ale kulisy zámku jsou chudičké, Aby se ke konci natáhla stopáž, hraje asi 10 minut muzika a vesnička tancuje. Mno, tak i takhle se dá lacino prodloužit scéna. 82 minut je na klasickou tv pohádku až příliš. Ta hodina byla tak akorát, abych si uvařila oběd, oholila nohy a ještě u toho napsala komentář:). ()

LeePriest

Celkem slabota, připadalo mi to vše takové odfláknuté a nedotažené. Nečekal jsem zázrak, že však děj bude takto jednoduchý a v pohádce se objeví opravdu dost okaté chyby typu mříž jde vyrvat rukou, to mě trochu zaskočilo. Záběry a místa se příliš mnohokrát opakuji, což je další slabota. Alespoň paní Cibulková hrála velmi dobře a na Jitku Schneiderovou se celkem dobře koukalo. ()

Narciska

Jednoduchý ale osvědčený pohádkový námět na motivy záchrany zakleté princezny, na tom nejde moc zkazit. Přesto jsem si od začátku říkala, že Jitka S. přece umí hrát mnohem lépe, a pak jednotlivé záběry, střih i kamera a hlavně závěrečná zbytečně dlouhá veselice jasně ukázaly, že je to selhání režiséra. ()