Detektiv seržant Malcolm Ainslie (Tom Berenger) je bývalý katolický kněz, který ve třiceti letech odešel z církve, ale věřit v boha nepřestal. Má velkou důvěru celého oddělení miamské kriminální policie a je nasazován na nejtěžší případy. Teď se mu právě chce vyzpovídat několikanásobný vrah Elroy Doil. Muž nazývaný Zvíře, který začal vraždit již v útlém věku a celý život lhal, hodlá Ainsliemu odhalit pravdu, která stojí za několika kriminálními činy, ale také důvod, proč se k jednomu zločinu přiznal, přestože ho nespáchal. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Hailey je komerce. Dobře, ale kniha Detektiv je dost svižně a čtivě napsaná a i když jsou ty tam doby, kdy jsme na to slintali jako na nedostatkové literární zboží, bylo by to ke čtení i dnes. Švih, který měla kniha, ale naprosto postrádalo toto prazvláštní zpracování.Toma Berenger hraje svého detektiva jak v posledním tažení a jeho manželka Cybill Shepherd je tak odporná, že přímo fyzicky ruší, a to dokonce i tak táhlý a nudný děj jako je tento, kde podstatné indicie splývají s nepodstatnými do té míry, že to rozbíjí gradaci v knize tak perfektní. ()

gotham

Je třeba přiznat, že oproti knižnímu originálu je to opravdu neuvěřitelně slabé. Chybí tu velmi podstatné detaily, zatímco v knize je Cynthie popsána jako neskutečně prozíravá a pomstychtivá mrcha schopná takřka čehokoliv, její filmová podobizna to prostě jenom hraje, a je to strašně vidět. Detektiv Ainslie nevypadá na to, že by zvládl vášnivou milenku, manželku, syna a ještě vyšetřování složitého případu, spíš vypadá jako ten nejnudnější a nejlínější detektiv v historii kinematografie. Navíc film je plný nelogičností, a co se týče dalších postav, jako by ani neexistovaly. Když jsem si přečetl knížku, tak mě napadlo, že je to skvělý materiál např. pro Finchera, a oni z toho udělají tuhle hrůzu. Ale jestli jste to nečetli a budete se na to dívat jako na TV film, tak dejme tomu. 30% ()