Za druhé světové války pověří Němci jednotku zbídačelých válečných zajatců, aby vyhodili do povětří vlak na ruské frontě. Jestliže se jim to opravdu povede, bude jim prý vrácena svoboda. (AMC Czech)

Thomassi

Sakra co to mělo být? Připadlo mi to jako nějaká válečná satira, ve které působí válka strašně až humorně a humor mi nepřipadal vůbec srandovní. Takhle válka nevypadá ani pokud se jedná právě o humornější pojetí. Je to něco mezi Tucet špinavců a Sedmou rotou, ale o několik stupňů horší. První půlka, naprosto zdrcující a tragické. To, že tam němečtí vojáci mluví anglicky a jezdí v eSUvéčkách, bych snad pochopil, protože přece jenom rozpočet byl asi velmi malý, ale jejich chování a reakce, to bylo něco strašného. Druhá půlka byla už akčnější, i když stále plná nelogičností a dalších pitomostí, ale už se na ni dalo koukat. Opravdu nevím, co se na tom lidem líbí, mě to totiž připadlo tak trapné, až to pěkný není. Kdyby nebylo té druhé půle, bylo by to ještě horší. ()

Hennes

Jako milovník knížek Svena Hassela jsem nemohl tento snímek vynechat. Co se autorům povedlo je směsice válečných hrůz a drsného humoru, které provázejí všechny knihy Hassela a které neodmyslitelně patří k trestnému praporu s partou Drobečka, Porty, Legionáře, Gregora, Barcelony, Svena a dalších. Nejedná se tedy o válečný velkofilm, ale ukázku války z denního pohledu obyčejných vojáků. Jelikož je kniha "Kola hrůzy" sestavou více nezávislých povídek, měli zde autoři možnost vybrat si jen něco. Proto porovnávání knihy a filmu je nemožné, ale film obsahuje asi to co měl divákům sdělit. ()

Gastovski

Konečně jsem plně pochopil co znamená, když se řekne, že knižní předloha je daleko lepší než film. Za to, co na motivy románu Kola Hrůzy od Svena Hassela pan režisér natočil, by zasloužil zfackovat a následně poslat před popravčí četu. A bez šátku přes držku! Takhle nemocně zprasit vynikající předlohu. Výmluvy na směšně nízký rozpočet neberu, protože film absolutně selhává v každé nebojové scéně; např. scéna v bordelu: v knize během této kapitoly brečíte smíchy, ale v režii Packala Imbecila II. brečíte trapností a zoufalstvím. Herecké projevy jsou příšerné a dialogy ještě horší. Paradoxně se bojové scény dají strávit, ale zbytek je totálně nepoživatelný. ()

czejny

Nerozlučná parta přátel z trestního tankového pluku prožívají někdy až příliš neuvěřitelné příběhy z východní fronty za II. světové války. Natočeno podle románu Kola hrůzy od Svena Hassela. Asi žádný film natočený podle knihy se neubrání srovnání s ní. Ani tento. Kniha naprosto odlišná. Režisér se knižní předlohou inspiroval jen opravdu volně a oproti knize se jedná spíše jen o ukázání příběhů podivné partičky vojáků. Atmosféra války díky laciným trikům taková divadelní. Dílko lehce nadsazené s hromadou nedodělaností. Avšak bajonetem ostrým jako břitva mě dostala humorná stránka filmu. Nehraje se na žádné napětí, ale jen a jen na zábavu, o kterou je zde vskutku dobře postaráno. K docela známým anglickým či americkým hercům si hned od začátku vytvoříme nějaké ty sympatie a pak už to šlape jako na drátkách. Celkově taková odpočinková procházka po válečné promenádě s doprovodem několika umouněnců. ()

Pohrobek

Obrovská nostalgie! První film, který jsem viděl v německém znění a jeden z "mých" prvních válečných filmů vůbec. Zhlédl jsem ho znovu po deseti letech, a i když jsem na něm našel spoustu much (rozpočet musel být skutečně extrémně nízký), je to stále kvalitní zábava. Tucet špinavců po německu, což tomu dodává tu správnou šťávu. Ruský "náborový" film a především závěr s velmi svéráznou generálskou roličkou Olivera Reeda patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem ve válečném filmu viděl. ()

• Ve filmu se objevuje střední tank T-55, střední tank T-34/85, samohybné dělo SU-100, protitankový kanon ZiS-3, průzkumné vozidlo M-8 Greygound, GAZ-69, americký náklad'ák M35, puška Mauser Kar 98k, replika transportéru SdKfz-251, samopal MP-40, kulomet M2HB, kulomet MG-42, pistole Walther P38, kulomet MG-34, pistole Parabellum P.08 Luger, kulomet DP-27, samopal PPŠ-41, puška Mosin Nagant M 1891/44, Volkswagen Kübelwagen a transportér M2A1 Scout Car. (bejkovec)
  • Na natáčení filmu byl přítomen i autor knižní předlohy Sven Hassel. (ČSFD)
  • Hlavní postavy z počátku filmu slouží v tanku T-55, který byl vyráběn až od roku 1958, tedy 13 let po konci 2. světové války. (bejkovec)