Casperove strašidelné Vianoce

• Česko Casper a strašidelné Vánoce (viac)

Přátelské a dobrácké strašidýlko Casper se těší na blížící se oslavy vánočních svátků, jenže dřív než se stačí rozsvítit svíčky, dostane se do nečekaných potíží. Objeví se totiž vládce světa strašidel a oznámí Casperovi, že poslední dobou vyděsil velmi málo lidí, a pokud to nenapraví, bude deportován do země zkažených duchů. Casper se tak ocitá ve vesnici Chrismassachusetts s úkolem vyděsit na Štědrý den alespoň jednoho člověka. Jenže to se zdá nemožné, protože Casper je příliš velký dobrák, než aby někoho dokázal vyděsit v tento sváteční den. Naštěstí tu jsou jeho tři ochránci a přátelé Fets, Stretch a Stinky, kteří povolají na pomoc strašidelného bratrance. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Malý, milý duch Casper sa prvý krát objavil na plátnach kín v roku 1945. Bolo to v krátkometrážnom animovanom filme "Casper the Friendly Ghost". Dal som mu štyri hviezdičky. Potom som sa s ním stretol v celovečernom filme z roku 1995. Bolo to zábavné, veselé, miestami dojímavé, trocha ponaučné, vtipné aj roztomilé. Dal som tomu štyri hviezdičky. No a teraz som si pozrel animovaný kanadsko-americký snímok "Casperove strašidelné Vianoce" (Casper´s Haunted Christmas). Vianočné sviatky milujem a aj Caspera som si celkom obľúbil. Avšak v tomto prípade to bolo celé pojaté v naivne prostoduchom štýle detského diváka a ani animátori neodviedli zrovna najlepšiu prácu. Takže tento titul ocením iba dvoma hviezdičkami. ** ()

Rudyamon

Pravdupovědíc jsem se nedodíval, možná by bylo lepší napsat, že jsem se ani pořádně nerozkoukal. Viděl jsem jenom asi půlhodinu a šíleně jsem se nudil a nechápal hodně slabou práci odvedenou na tomhle skvostu. Troufám si říct, že ani děti (pro které je tento animák určený) by si to neužili a asi by je to znechutilo. Hodně, hodně slabé. Mít tato pohádka "rok výroby" třeba pod rokem 1980, to by snad ještě šlo. Natočit ale v roce 2000 tohle, to je fakt špatné. Jen proto, že jsem nevydržel se dívat do konce dávám 1 hvězdičku - 10%, myslím ale, že kdybych to viděl celé, šlo by to hned do odpadu, opak by byl velikým překvapením. ()

Diamant

Film napriek označeniu MP nie je vhodný pre malé deti, lebo vnáša do ich detských duší chaos - dobrí, aj zlí duchovia tu tvoria jednu rodinu, všetci majú strašiť. Pre starších je to úsmevný film, treba si však dať pozor, aby sme aj na základe tohto filmu nebrali existenciu duchovných bytostí na ľahkú váhu. Pochváliť treba peknú animáciu, až na samotných duchov, ktorí do nej akosi nepasujú. ()

NinadeL

Už dlouho se mi nestalo, aby mi vadila animace, ale jinak jsem byla spokojená. To, že Casper nerad straší je základní kánon celé série a není důvod se s ním nějak nově vyrovnávat. Vtipy na vánoce byly dobré, straši trio taky. Konečně Casperův dvojník měl super kámošku a intro v drive - in bylo sympatické :) ()

Jaro.Krafcik

23.Deň filmového adventného kalendára. Tak ešte jeden deň a mame tu najkrajšie sviatky v roku. Caspera som ako malý chlapec zbožňoval. Videl som asi všetkých okrem tohto vianočného. Nepamätám si ho. Ale efekty boli veľmi veľmi slabé na dnešnú dobu. Ale za nostalgiu a málo percent si to zaslúži lepšie hodnotenie. 3* ()