Dva chlapci a jedna dívka se pomocí amatérské radiové vysílačky přenesou do středověku. Konfrontace různých životních stylů ve dvou odlišných historických obdobích nazíraných očima dětí. (oficiálny text distribútora)

majo25

Zajímavý dobrodružný rodinný príbeh na pomedzí fantasy a sci-fi; taký, aký snáď robia iba Škandinávci. Dostatočne pútavý témou a spracovaním kvalitný a silne atmosférický snímok. Hlavne vykreslenie stredoveku a križiakov chválim. Hodnotenie: 75% ()

Pokryvac

Priemerný rodinný film nijak nevybočujúci z rady so všadeprítomnou hudbou švédskej kapely Roxette -tí boli zrejme v tej dobe na vrchole slávy (ich skladba Dangerous tu odznieva každú chvíľu). Atraktívna téma cestovanie v čase je tu celkom nevyužitá, keďže partia podnikne za celú stopáž iba dva krátke "zájazdy" do stredovekých čias a väčšina filmu je dosť plochá. Celkový dojem z filmu nie je najhorší - film ma totiž, napriek tomu, že je určený predovšetkým pre deti, nijak zvlášť nenudil. A schválne skúste zrátať koľko ráz vo filme odznie vyššie spomenutá pieseň Dangerous... ()

Willy Kufalt

Tahle osmdesátková mládežnícká žánrovka se sci-fi prvkem se může pochlubit velmi pěknou, přímo decentně potemnělou atmosférou. Na druhé straně jí trošku sráží poněkud průměrný scénář a rovněž zamrzí, že potenciál oblíbeného motivu cestování v čase zde tvůrci naplnili jenom zčásti. Nejen slavný Zemeckisův Návrat do budoucnosti, ale i z domácí scény takové Něco je ve vzduchu ve mě zanechaly určitě výraznější zážitek, ale do jisté míry pozoruhodný pokus, byť méně propracovaný, lze najít i zde: ve Skandinávii. Nadužívaná disco hudba Roxette mě spočátku rušila, zvláště, když se mezi tím objevovaly i velmi zdařilé motivy původního filmového soundtracku. Ale když se ozval kousek písně Roxette i v rámci rádiomixu při přistávání do přítomnosti, bral jsem to pomalu jako milý vtípek na všudepřítomnost aktuálně populární hudební kapely. A když jsem se přistihl, že si během filmu pobrukuji jejich „Dangerous“ i tam, kde momentálně nezněla, tak jsem vzal tento hudební prvek na milost. 65% (viděno v rámci "Challenge Tour 2021" – 30 dní se světovou kinematografií) ()