Zmrzlina na klacku

• Česko Zmrzlina na špejli (neoficiálny názov) (viac)

Kam půjdeš, když skončí párty? Život v sedmnácti letech je sladký - alespoň pokud se člověku podaří zbavit se přísného rodičovského dohledu.

Kamarádi Benji a Bobbie se snaží urvat si, co se dá. Plachý a nesmělý Benji má ale problém v navazování vztahů, naproti tomu sebevědomý Bobbie si pro sebe získá krásnou Niki, o které tajně sní i Benji. Když potom Niki otěhotní, Bobbie ji opustí. Benji se snaží ze všech sil jí pomoci a doufá, že tím vzbudí její lásku. Osud ale nebývá spravedlivý. (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

Když jsem tuto příjemnou teenegerskou komedii viděl poprvé ve vysílání rakouské televize, ani se mi nechtělo věřit, že je z Izraele. Možná nahodnocuju, ale mě se ty filmové trampoty s prvními láskami a neláskami a s hudebním doprovodem hitů té doby, líbily. Byla to celá řada "Zmrzlin na klacku" a těžko dneska říct, která byla lepší. ()

ARI50

Je to tak ale líbilo se mi to všech 9 dílu , 3 blázni a jejich život sexu a dozpíváni, z některých s cen nemůžu do tet knedlík neustále smůlu , krasavec vždycky slízal smetanu a , borak opožděnec, ve směs každý díl byl na stejné kopyto akorát byly starší. Výborná hudba každý díl jé sem spokojeny. A nejvíc sem rád že kluci hráli v každém dílu. ()

Oxik49

Prci, prci, prcičky: Hebrejská edice. Z americkou atmosféru dýchajícího počinu se dozvídáme, že bejt prvotřídní bitches zvládaly dokonce i Ž(ž)idovky ve zlatejch sedmdesátkách, a s doprovodem dobovejch hitů sledujeme příběh mladýho Romeo-wannabe, jehož společenská a milostná pozice osciluje někde mezi přehlíženým "forever alone", kdy si ho vysněná roštěnka prostě nevšímá, a stejně špatně stravitelným friendzoned kámošem, přičemž si jeho krásku ještě stihne nasadit jeho parádně svinskej BFF a do té doby poctivé školačce nasmrká do čítanky. Náhlý zvrat ke konci filmu, který asi vhání do oka slzu leckteré emočně labilní puberťačce (která se po filmu stejně začne chovat jak ta mrcha Niki) či milovnici telenovel, si člověk ani pořádně neužije, protože vzápětí přijde těžká facka a smutný prozření. Nás věčně samotný outsidery s milostným deficitem aspoň utěšuje fakt, že náš stav není prokletím jen naší generace, ale zřejmě civilizačním axiomem, jenž bude nás hodný kluky, co bychom se pro ženskou rozkrájeli, asi provázet napříč dekádami a staletími. Solidní 4 a čtvrt davidovy hvězdy... ()

krvavamera

Český distribuční název a přebal levného dívídíčka v trafikách jest krutým distribučním omylem, který se snaží snímek podat jako americkou teenagerskou sexy komedii typu prci prci. Je to sice o středoškolácích a sexem se to tam taky hemží, snímek však vyniká především svou "retro" nostalgií (50. léta dýchají z mizanscény i ze zvukové stopy) a ohlédnutím za dospíváním, a není bláznivě vtipným, jak se snaží naznačit obal a zavádějící název, ale spíš úsměvným ve stylu "bylo nás pět (o sexu)". Vlastně je to celé dost smutná záležitost. Ze snímku dýchá realismus, což nezkazí ani výborný závěr, je vidět, že film přeci jen není americký. Vlastně jde o takové až anti-propagandistické (nebo chcete-li realistické) vyobrazení zkažené západní kultury ;) Každopádně příjemné překvapení! ()

nascendi

Videl som ešte vo vysielaní rakúskej ORF všetky diely tejto úspešnej série. Nestretol som sa v žiadnych ďalších filmoch s takým výborným a reprezentatívnym výberom populárnej hudby 50 - 60 rokov, ako tu. Dej je taký, aký zvyčajne býva v teenagerských komédiách. Prvé diely série sú vtipnejšie a súčasne aj menej vulgárne, ako zodpovedajúce časti prcičkovej série. Neskôr už tvorcom došiel dych a začali vykrádať sami seba. ()

• Třetina rozpočtu filmu šla na úhrady autorských práv převážně amerických skupin, jejichž skladby byly ve filmu použity. (Jirka_Šč)