Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

Recenzie používateľa GejmronCZ k tomuto seriálu (20)

Lovná zver (2005) (S02E03)

Tak a máme tu Ronona, říkal jsem si kdy se objeví. Super díl. ()

Inštinkt (2005) (S02E07)

Velmi krásný díl. Jen škoda, že se to nepovedlo. Mohli si vzít jednu z těch omračujících Wraithských zbraní a uspat ji než jí zabít. Jistě by bylo více kontentu alespoň na díl nebo 2, což je škoda. Moc hezké a dojemné. Je to důkaz, že při správné výchově dokáže být i Wraith milý a soucitný a ne jen zabijácká bytost s nadlidskou silou a rychlostí, co se jen krmí a vysává život ostatních. ()

Pod tlakom (2005) (S02E14)

Konečně zase Sam. Je hezké vidět starou známou krásnou tvář. ()

Michael (2006) (S02E18)

Výborně, Connor Trinneer alias Trip ze Star Treku Enterprise je zde! Snad tu přibydou i ostatní. Connor umí suprově hrát a fakt tu roli prociťujě, mám ho fakt rád a nějak mám chuť si pustit znova celý ST-E. ()

Peklo (2006) (S02E19)

Skvělá epizoda. Atlantida má Antickou loď třídy Aurora a nebude dlouho trvat a může ji vyzkoušet v boji. Každopádně super hláška..."Mám jednu dobrou a druhou špatnou zprávu. Ta špatná je, že k Atlantidě míří Wraithský úl. A ta dobrá, že je jen jeden." ()

Neděle (2007) (S03E17)

Carsen mi bude chybět. Hezký díl. Dojemný a dosti psychologický. Snad ho ještě uvidím...Deniel umřel 2x, takže tady by to mohlo být teoreticky podobné, ale zase když vemu v poraz Janet, tak nevím no. PepeHands ()

Msta (2007) (S03E19)

Zcela upřímě.... připadá mi to jako jiná verze Vetřelce 3 v Hvězdné bráně. Jako špatný to neni, to jako ne ale přece jenom z těch pár záběrů, co lze zahlédnout ty nechutný parchanty, tak jsou vetřelci dost podobný. ()

Cestovatelé (2007) (S04E05)

Tak tohle byl super díl už sám o sobě, ale konečná scéna to kompletně celé zabila a já chytnul totální záchvat smíchu. Každopádně s Rodneym ale soucítím XD "Jen jednou bych chtěl být vězněm sexy mimozemšťanky." ()

Ztráta paměti (2007) (S04E06)

Zajímavě podané téma, co tu už několikrát bylo. Hezký díl... Ronon to docela pošéfil :D ()

Smrtící spirála (2007) (S04E10)

Teda hlášky "Nehoda...skoro." a na konci "Dohajzlu..." mě fakt zabili. Krásně to zakončili tímhle, super díl. Taky Elizabeth konečně na scéně. ()

Všechny mé hříchy budou vzpomenuty (2008) (S04E11)

Naprosto skvělá epizoda. Taková flotila se jen tak nevidí a vždycky, když je nějaká větší vesmírná bitva, tak mám husí kůži a moc rád bych tam byl a viděl to...nejlépe jako Samantha ve 20. dílu Kamelot 9. série SG-1. To bylo luxusní. ()

Karanténa (2008) (S04E13)

Tak tady hormony a city lítaj světelnou rychlostí. Super u Ronona, ale u Rodneyho to bylo všechno naprosto extrémně trapné, že jsem musel trošku přeskakovat. Samozřejmě Sheppardovi znalosti filmů se bohužel vyplní a Teyla nezklame. ()

Harmony (2008) (S04E14)

Teda začátek je zabijáckej! Typický chlapský kecy, když jsou ženský pryč LULW. Celej díl jakoby si Harmony hrála na kola a škodila, kde mohla a rektila úplně brutálně. Když jsem napsal, že začátek byl zabijáckej, tak ten konec to dozabil úplně. Naprosto skvělý. Teda taky jsem musel přeskakovat jisté části, protože to fakt nedávám, ale bylo to super. ()

Přestupní stanice (2008) (S04E17)

Tenhle díl určitě uvidí moc rádi všichni fanoušci SG-1 a SG-A. Teal'c VS Ronon Dex, to je naprosto skvělý námět, po kterém všichni toužili a konečně se toho dočkali. Kdo vzejde jako vítěz? Těžko říct :) ()

Příbuzní, 2. část (2008) (S04E19)

Dojemný konec, ale já věřím, že něco vymyslí. Třeba Rodney s nanitama, to by pak mohl dát jeho tělo dohromady rovnou a ž by to nebyl jen klon, ale pravý oživený Carsen. ()

Poslední muž (2008) (S04E20)

Zase cestování časem pomocí brány, LUXUS!!!!! ()

Ztracený kmen (2008) (S05E11)

Teda když přišli ti šediví hlavouni na scénu, nevěřil jsem svým očím. Asgardi jsou zpět! Prostě luxus. ()

Návrat marnotratného syna (2008) (S05E14)

Škoda, že při Michaelovi smrti Teyla nic neřekla jako třeba "Tady ses zrodil a tady taky zemřeš!". Krom této vítky je to naprosto skvělý díl. Začátek i konec zabijou autíčka s tím rozdílem, že konec obohatí i Rononovo extra dlouhé hlášení. Bomba prostě. ()

Geniální řešení (2008) (S05E16)

Místnost plná egoistickej tupců. Snad to Jennifer zvládne a Rodney nevypění. ()

Nepřítel před branami (2009) (S05E20)

Krásný díl, ale musím být kritický. Tohle šlo udělat mnohem, ale mnooohem epičtější, no a nepoužívat atomovku kdykoliv je šance. Takhle to působí, že USA všechno řeší atomovkama XD. Ale co si budem, vychází jim to. Nicméně bych uvítal epičtější bitvu, více záběrů a více epičtějších záběrů na to a ne na personál. No a ještě další věc. SG-C nemá za těch asi 15 let furt Asgardský transportér a lodě jo? RLY? Aspoň kruhy nebo něco sakra. BTW super zástěrka, že Odysea je na tajné misi... LULW. Tenhle díl na to kolik tam bylo možností a kontentu teda neni nic moc. Taky bych chtěl delší konec a víc záběrů na město. Každopádně nechápu, proč to nemá pokračování, maj celou galaxii na prozkoumávání a teď je možností hromada. Jo ještě poslední vítka asi. Ta hudba při padání do atmosféry mohla být více na styl Star Treku Do neznáma jak padala Enterprise. To bylo epic, že mám vždycky z toho husí kůži. Jako jo, v té době tenhle film nebyl, ale mohlo to být lepší. Na to jakej nástup měla Atlantida k Zemi je to dost slabý. Jinak samozřejmě jsem rád za Carterovou, ale škoda, že u toho nebyl O'Neill ani Deniel (S Tyal'cem bych nepočítal, když je mimo Zemi.). Tak či tak teda se mi to líbilo a mrzí mě, že není pokračování...bych se snad i nabídnul jako scénárista tvl. _____No, teď už mi zbývá jen Hluboký Vesmír, tak papa Atlantido a SG-C! ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)