RedRose

Skvělý závěr výborného seriálu, kterému bohužel nebylo dovoleno pokračovat... Finále rozhodně mohli natáhnout na dvoudíl (které tvůrci SG umí sakra dobře), protože událostí a možností tam bylo víc než dost a ten úplný konec, byl tak trochu useknutý. Kompletní sada ZPM až v posledním díle, to mě celý seriál štve. K úplnému vyřešení Wraithského problému nedošlo, obyvatelé Paegasu na tom teď budou dost mizerně. Podobně jako v Antarktidě mi tam trochu pod atmosférou v oblasti 51 chyběly F16-ky a možná i MIGy, Taky nějaká ta X-304 by se hodila, když už jich bylo postaveno 6. Drobných výtek by se našlo určitě moc, ale z celkového pohledu fakt důstojný závěr výborného SG seriálu, kterému bohužel nebylo dovoleno pokračovat... (tak ještě ten SG-U a nějaké drobnosti a mám ten maraton potřetí za sebou) ()

GejmronCZ

Krásný díl, ale musím být kritický. Tohle šlo udělat mnohem, ale mnooohem epičtější, no a nepoužívat atomovku kdykoliv je šance. Takhle to působí, že USA všechno řeší atomovkama XD. Ale co si budem, vychází jim to. Nicméně bych uvítal epičtější bitvu, více záběrů a více epičtějších záběrů na to a ne na personál. No a ještě další věc. SG-C nemá za těch asi 15 let furt Asgardský transportér a lodě jo? RLY? Aspoň kruhy nebo něco sakra. BTW super zástěrka, že Odysea je na tajné misi... LULW. Tenhle díl na to kolik tam bylo možností a kontentu teda neni nic moc. Taky bych chtěl delší konec a víc záběrů na město. Každopádně nechápu, proč to nemá pokračování, maj celou galaxii na prozkoumávání a teď je možností hromada. Jo ještě poslední vítka asi. Ta hudba při padání do atmosféry mohla být více na styl Star Treku Do neznáma jak padala Enterprise. To bylo epic, že mám vždycky z toho husí kůži. Jako jo, v té době tenhle film nebyl, ale mohlo to být lepší. Na to jakej nástup měla Atlantida k Zemi je to dost slabý. Jinak samozřejmě jsem rád za Carterovou, ale škoda, že u toho nebyl O'Neill ani Deniel (S Tyal'cem bych nepočítal, když je mimo Zemi.). Tak či tak teda se mi to líbilo a mrzí mě, že není pokračování...bych se snad i nabídnul jako scénárista tvl. _____No, teď už mi zbývá jen Hluboký Vesmír, tak papa Atlantido a SG-C! ()

GlaDOS

Takhle se seriál neukončuje. Na začátku se vytvoří poměrně generická hrozba, na konci je zažehnána. Ta hrozba však nemá na diváka žádný dopad, protože se netýká žádného známého záporáka. Chybí tam jakékoliv vystupňování z minulých dílů. Všechno je strašně uspěchané a nedotažené. Celkově jsem měl z druhé poloviny seriálu pocit, že mu docházejí nápady a když už se něco objeví, není to vůbec dotažené. Linka s Michaelem byla dobrá, ale pak přišel nevyužitý nápad Weirové jako replikátorky a zlých Asgardů. Vše mělo nenaplněný potenciál a v tomto posledním dílu místo toho máme nějakého generického Wraitha se superlodí. Dějová linka Wraithů také nebyla ukončena. I jako závěr série byl díl uspěchaný. ()