Elerrina

One man show Davida Hewletta a vynikající nechronologicky vyprávěná variace na slavnou povídku Růže pro Algernon. McKay pomalu ztrácí inteligenci i paměť a jedinou nadějí se zdá být starobylá svatyně na planetě ovládané Wraithy. Tým je rozpolcený, doktorka Kellerová a Woolsey jsou proti, McKayova sestra však rozhodne, že tam pojedou. Zdroj neznámého záření ve svatyni skutečně zapůsobí, ale McKay už z jeho dosahu nesmí odejít, jinak zemře. Zoufalá situace si žádá zoufalé řešení. ()

modrapapaja odpad!

Takže oni mají asgardský transportní paprsek, který v SG-1 uměl oživit člověka či mu změnit během sekundy každou molekulu DNA v těle, ale na obrovského červa v hlavě to nepoužijí? Oni mají kontakt na Tokry, kteří umí z z hlavy vytahovat kde co, ale oni je nezavolají? Oni mají chirurgy, ale nakonec to vyřeší aku vrtačkou v jeskyni? Bez následků? WTF? A zase se změnila funkce hvězdné brány, dřív uměla poznat tlak na druhé straně (aby nebyl průvan, proud vody) a tady zase ne? Tahle epizoda je totální nesmysl. ()

ben666

Tady musím vyzdvihnout skvělý výkon Davida Hawletta. Jinak pro zajímavost tato epizoda má ve světě StarGate pořadové číslo 300, původní Hvězdná brána má 214 epizod a toto je 86. díl Atlantis. ()

kwoky

Zajímavé téma "alzheimerova choroba" zpracované ve scifi kabátku. Polní operace mozku? Žádný problém. Nezdá se mi moc logické, že by se parazit dobrovolně vydal na útěk, nebo že by tak rychle reagoval na kolísání radiace. Doktorce Kellerové to tady velmi sluší a Rodney hraje jako o život. Závěr je ale natolik šílený, že mi to pokazilo zážitek. ()