Hviezdna brána: Atlantída - Série 5

(séria)
Kanada / USA, (2008–2009), 14 h 39 min (Minutáž: 43–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Jewel Staite, Robert Picardo, David Hewlett, Mitch Pileggi, Connor Trinneer, Kavan Smith, Sharon Taylor (viac)

Likan7

Finálová řada je mnohem přesvědčivější než závěr desítky té klasické brány. I když je znát, že scénáristé očividně vystříleli nejlepší příběhy v předchozích sériích často se tu vařilo z vody. Prakticky se řeší jen nákaza, vztahy a snaha udělat z Wraithů vegetariány. ()

Jan.Cada1

Ukončení všech dějových linek seriálu ve stylu jak se patří. Škoda jen obrovsky uspěchaného konce, ten mě opravdu mrzel. I přes to více než důstojné zakončení jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů. V sérii máme klenoty jako jsou Královna, Návrat marnotratného syna, Vegas a Nepřítel před branami. ()

Blazkowicz

Na poslední sérii ještě pořád dobré, ale už tam jde vidět, že je to konečná. Nikam se to neposouvá, žádné nové věci, jen opakování a navazování na to, co už tady je nebo bylo. Poslední díl je pěkně odfláknutý. Konec by si zasloužil lepší zápletku a klidně i dvojdíl. Todd absolutně nevyužitý. 4* ()

DarweyD

Asi bych v poslední sérii uvítal podobnou situaci jako když atlantida cestovala vesmírem po několik dílů na začátků 4. Řady.Několik posledních dílů jsem už poměrně ztrácel chuť se dál dívat. Seriál by si zasloužil lepší a velkolepěkší poslední řadu. Škoda toho pomalého tahu na bránu (na hvězdnou haha). Události posledního dílu naopak působí velice uspěchaně a nuceně. ()

modrapapaja odpad!

Skutečně už odpad. Mají milion spojenců, paprskové transportéry... ale oni jdou dělat operaci mozku aku vrtačkou do jeskyně. Řídící křeslo Atlantidy nikdo neoperuje atd... prostě ne. Nesmysl a křeč. Samá křeč. ()

GlaDOS

Tohle je dost zklamání. Celkově je pátá řada dobře koukatelná, ale viditelně ji dochází nápady a kvalita dílů je značně nevyrovnaná. Nejvíce mě mrzí recyklace postav/záporáků/nápadů. Scénáristé měli totiž několik skvělých možností, jak vytvořit nové zápletky z Weirové nebo Argardů a ten potenciál zůstal zoufale nevyužit. ()