Sheppard a tým majora Lorna se na jedné planetě měli spojit se svým kontaktem, ale ten se neukázal. Následně Sheppard zadá symboly k otevření brány směrem na Atlantidu. Když ale bránou projde, skutečně se dostane na Atlantidu, jenže na Atlantidě nikdo není a místo rozlehlého moře najde jen obří písečnou poušť. Podaří se mu spojit s Rodneym, který mu řekne, že se sejdou v holografické místnosti. Tam Sheppard uvidí hologram Rodneyho v jeho staré verzi. Rodney řekne Sheppardovi vše, co se stalo v jejich vesmíru, a že se dostal na Atlantidu, ale do daleké budoucnosti. Rodney také zná souřadnice planety, kam míří Michael s Teylou. Jediný způsob, jak by tomu mohl Sheppard zabránit, je přejít přes písečnou bouři do části Atlantidy, kde je stázová komora. (Varan)

Elerrina

Ten osudový pocit ztracenosti v nesmírných dálavách času a prostoru je úplně hmatatelný. A současně je nám předkládána alternativní dějová linie, kde Michael vyhrál a ovládl galaxii, a většinu členů týmu potkal tragický konec. A závěr, který měl vše napravit, se dokonale zvrtne. ()

Bakllazaan

Další opakování nápadu z SG1, u kterého navíc nezáleží vůbec na tom, co se v průběhu děje, protože na konci přijde restart. A navíc si scénáristi pomohli dost velkou berličkou v tom, aby posunuli hlavní děj dopředu. ()

PlysovyMacko

Sheppard prejde bránou a ako všetci vieme, vďaka slnečnej erupcii cestuje v čase do budúcnosti Atlantídy. Tam nájde hologram Rodneyho, ktorý mu vysvetli ako sa všetko pokazilo, celý tím zomrel, Michael ovládol galaxiu a treba to napravit. Páčilo sa mi mesto v púšti a civilný Rodney, žiaden namyslený idiot. ()

• Sheppard (Joe Flanigan) se v tomto díle posune v čase do budoucnosti a zjistí, že je planeta vyschlá a plná písku. Když se ale vrátí do původní časové linie, tak má rozhovor s Carterovou (Amanda Tapping) a za nimi je možné si na oknech všimnout stále ještě nalepených písečných tapet. (Guilemot)