Teylu unesl Michael, který jí prozradil, že ve snech, kde viděla svého přítele, vzal na sebe Michael jeho podobu. Carterová řekla Sheppardovi, že na jedné planetě, kde je výzkumná stanice, je držen někdo z Atlantidy. Sheppardův tým se tam ihned vydá a zjistí, že se jedná o Becketta. Když se ptají Becketta, jak se tam dostal, odpoví jim, že když na jedné planete přeměnili skupinu Wraithů včetně Michaela, byl on chycen a odveden na stanici, kde mu Michael dával neznámý enzym. Michael mezitím sdělí Teyle plány, co che udělat s jejím dítětem. Mezitím na Atlantidě našli polohu planety, na které přistál Michael a kde bude také Teyla. Když se tam dostanou, Beckett zachrání Teylu, ale Michael je dožene, Becketta přemůže a s Teylou uteče. Sheppardovi se povede zachránit Athosiany, ale musí ještě zastavit Michaela, než bude příliš pozdě. (Varan)

kwoky

Michael jako antagonista mi začíná až nápadně připomínat genetické pokusy goauldky Nirrti v SG1. Až na pitomé přestřelky byl tenhle díl solidní drama. Klon opět tradičně vydržel jen jeden díl. ()

Elerrina

Michael se vrací a je v lepší formě, než kdykoliv předtím. A vrací se nám i oplakaný doktor Beckett. (Pro zajímavost: stalo se to na četné žádosti fanoušků, nespokojených s jeho smrtí ve třetí sérii.) ()